Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-11-15 21:08:35 przez system

Nie unikaj komornika

We wtorek 22 listopada Krajowa Rada Komornicza we współpracy z izbami komorniczymi organizuje VI Ogólnopolski Dzień Otwarty Komorników Sądowych pod hasłem „Nie unikaj komornika”.

Tego dnia w kancelariach komorniczych w całej Polsce będzie można uzyskać bezpłatne informacje prawne z zakresu postępowania egzekucyjnego. Zainteresowane osoby będą mogły uzyskać praktyczną wiedzę na temat roli komorników w obrocie gospodarczym, a także konsekwencji jakie za sobą niesie egzekucja komornicza. Dłużnicy i wierzyciele będą mogli dowiedzieć się jakie mają prawa oraz uzyskać informacje na temat zasad postępowania w sytuacji kiedy do drzwi zapuka komornik.

Porady będzie można zasięgnąć:
• osobiście w wybranych kancelariach komorniczych w całej Polsce w godz. 9.00 – 15.00
• telefonicznie pod nr infolinii (22) 299 87 77, która będzie czynna w godz. 8.00 – 20.00.

Tego dnia będzie można dowiedzieć się na co uważać, co i gdzie sprawdzać, jeśli otrzymamy pismo od komornika, a także jakie są prawa osoby, przeciwko której toczy się postępowanie egzekucyjne oraz w jaki sposób z tych praw skorzystać?

Krajowa Rada Komornicza przygotowała specjalny Przewodnik po Egzekucji Sądowej, w którym zawarte zostały zasady bezpiecznego zarządzania własnym majątkiem.

Więcej informacji: www.lepiejtowiedziec.pl