Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-13 16:06:28 przez system

Niepołomice: Małgorzata Ostrowska w MCDiS

Małgorzata Ostrowska & Przyjaciele już 18 października o 19.00 wystąpią na scenie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa.

Małgorzata Ostrowska zaczęła śpiewać w wieku 11 lat. Studiowała w Studiu Sztuki Estradowej przy Estradzie Poznańskiej, śpiewała wraz z grupą wokalną Vist (z Wandą Kwietniewską, Andrzejem Sobolewskim i Grzegorzem Stróżniakiem). Laureatka Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, gdzie w 1975 roku zdobyła główną nagrodę, Złoty Samowar, za interpretację piosenki „Słowiki” (oryg. „Соловьи”).

W roku 1981 została wokalistką zespołu Lombard, i jej współpraca z nim trwała przez dziesięć lat. W roku 1999 rozpoczęła karierę solową. W 2008 roku pojawiła się gościnnie na płycie KSU, a wcześniej nagrywała z takim wykonawcami jak: Lech Janerka, Dżem, Michał Urbaniak i Acid Drinkers.

Z Lombardem zaprezentowała się m.in. na festiwalu w Sanremo, z jazzową formacją Basspace nagrała płytę i koncertowała na Jazz Jamboree, zagrała tytułową rolę w musicalu „Pocałunek kobiety pająka”, a w Teatrze Muzycznym w Gdyni kreowała postać Marii Magdaleny w spektaklu „Jesus Christ Superstar”. W filmie „Podróże pana Kleksa” pojawiła się jako królowa Aba śpiewając „Meluzynę”. W Sopocie (1999) otrzymała Bursztynowego Słowika za całokształt działalności, a w Opolu (2007) odcisnęła swoje dłonie w Alei Gwiazd.

Małgorzata Ostrowska wystąpi wraz z przyjaciółmi z dawnego Lombardu,

Zagrają:
Małgorzata Ostrowska | wokal (ex-Lombard)
Piotr Zander | gitara (ex-Lombard)
Adam Drzewiecki | instr. klawiszowe
Henryk Baran | gitara basowa (ex-Lombard)
Artur Malik | perkusja (ex-Lombard)

18 października (niedziela) godzina 19:00
Sala Widowiskowa MCDiS
Niepołomice, ul. Zamkowa 4, wejście A
Bilet: 35 zł