Kategoria: Region
Opublikowano: 2018-06-18 21:20:02 przez system

Niepołomice: pogonią za żubrem

Podróżujący przez Niepołomice w niedzielę 24 czerwca muszą liczyć się z utrudnieniami. A to za sprawą Nidca X Biegu „W pogoni za żubrem”, który odbędzie się w centrum miasta.

Jak czytamy na stronie www. Niepołomic: „Zawodnicy wystartują o godzinie 12.00. Spod zamku pobiegną następującą trasą: ul. Zamkowa – ul. Parkowa – rondo przy magistracie – ul. Kościuszki – ul. Jagiellońska – Al. Dębowa – ul. Staniątecka – ul. Jodłowa – Puszcza Niepołomicka.
W drodze powrotnej po opuszczeniu Puszczy Niepołomickiej biegacze pobiegną ulicami: Leśną– Bocheńską – Rynek – Zamkową.
Biegowi głównemu towarzyszyć będą zawody dla dzieci, które rozpoczną się o godz. 10.30. Część odbywać się będzie w Ogrodach Królowej Bony, część na ul. Zamkowej i Parkowej. W związku z tym ul. Parkowa (od skrzyżowania z ul. Mickiewicza przy pomniku w parku) oraz ulica Zamkowa (od skrzyżowania z ulicą Spółdzielczą) będą zamknięte już od godz. 8.00 rano aż do zakończenia biegu (godz. 14.30).
Tuż przed godziną 12.00 na około 15 min zostanie zatrzymany ruch samochodowy w centrum miasta. Zamknięty będzie wjazd na rondo przy magistracie, ul. Kościuszki od skrzyżowania z ulicami Młyńską i Jagiellońską, następnie ulica Jagiellońska i Al. Dębowa. Ruch samochodowy będzie przywracany stopniowo, wraz z opuszczaniem trasy przez biegaczy.
Sugerowany w tym czasie objazd od strony Wieliczki w kierunku Bochni: ul. Płaszowska, ul. Wimmera, ul. Kolejowa, Droga Krajowa nr 75.
Na trasie powrotnej, czyli: ul. Leśna – ul. Bocheńska – Rynek – ul. Zamkowa, utrudnienia w ruchu wystąpią przez około 2 godziny. Od momentu wybiegnięcia z puszczy pierwszego zawodnika (około 12.15) do ukończenia biegu przez ostatniego biegacza (około 14.30) trasa będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. Mieszkańcom będzie umożliwiony dojazd do ich posesji.
Zalecany w tym czasie objazd od strony Bochni w kierunku Wieliczki: Droga Krajowa nr 75, ul. Kolejowa, ul. Wimmera, ul. Płaszowska.
*Za utrudnienia przepraszamy, a kierowców prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość”.

Foto z http://wiadomosci.niepolomice.eu*