Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-08-13 21:07:59 przez eb

Noc Cracovia Sacra już jutro!

Będzie można zobaczyć ogrody i wirydarze klasztorne

Tradycyjnie, w dniach 14 i 15 sierpnia odbędzie się kolejna, 12. już odsłona Nocy Cracovia Sacra. Będzie to nocne eksplorowanie Krakowa, ukazujące fenomen religijny miasta, częstokroć zwanego drugim Rzymem. W swoim kształcie, charakterze i bogactwie programowym nie ma odpowiednika w Europie.

Tegoroczna Noc Cracovia Sacra, wchodząca w skład projektu pn. „Krakowskie Noce” dedykowana jest ogrodom i wirydarzom klasztornym, terenom na co dzień niedostępnym, niejednokrotnie objętym klasztorną regułą. W programie przedsięwzięcia, oprócz zwiedzania kilkunastu przyklasztornych ogrodów i wirydarzy, a także najcenniejszych obiektów sakralnych, przewidziano również liczne koncerty, spektakle słowno-muzyczne oraz wystawy o tematyce sakralnej.

Uroczysta inauguracja Nocy Cracovia Sacra odbędzie się w środę, 14 sierpnia o godz. 19.00 w opactwie cystersów w Mogile.

Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Do wybranych miejsc – z uwagi na ograniczoną wielkość pomieszczeń czy ich charakter – obowiązywać będą bezpłatne wejściówki.