Kategoria: Region
Opublikowano: 2023-06-16 20:25:19 przez eb

Nowe podróże po literaturze zapraszają do Włoch

Od 12 czerwca w wybranych filiach Biblioteki Kraków odbywają się liczne wydarzenia w ramach Tygodnia włoskiego, którego finałem będzie rodzinny Piknik Włoski. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 17 czerwca w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2.

W programie sobotniego pikniku są m.in.: warsztaty tańców włoskich, warsztaty teatralne komedii dell’arte, spektakl dla dzieci „Pinokio” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART, warsztaty języka włoskiego oraz spotkania z autorami niekonwencjonalnych przewodników: Moniką Utnik-Strugałą – „Mamma mia. Włochy dla dociekliwych” i Bartkiem Kieżunem – „Italia do zjedzenia”.

Podczas pikniku będzie można także wykonać maskę oraz wieniec laurowy, zrobić zdjęcie z Leonardem da Vinci, wymienić książki na regale bookcrossingowym, zapoznać się z ofertą Księgarni Italicus.

Realizowany od czerwca do października w placówkach Biblioteki Kraków projekt „Nowe podróże po literaturze” obejmuje cztery literackie tygodnie: włoski, polski, brazylijski i egipski. Szczegółowy można śledzić na stronie www.biblioteka.krakow.pl oraz na Facebooku Biblioteki Kraków.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

info i ilustracja: Magiczn Kraków