Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-05-05 15:12:29 przez system

Nowe zasady parkowania na krakowskim lotnisku

Na krakowskim lotnisku wchodzą nowe zasady parkowania. Przy wjeździe na lotnisko pojawiły się bramki, przy których każdy kierowca musi pobrać bilet. Od soboty, 7 maja postój w zatoce kiss&fly przed terminalem do 10 minut będzie darmowy. Po przekroczeniu tego czasu opłata wyniesie 6 zł za każde rozpoczęte 10 minut. Opłaty na parkingu wielopoziomowym nie ulegną zmianie.

Obecnie trwają testy tego systemu i do piątku wjazd, po pobraniu biletu i skorzystaniu z zatoki kiss&fly będzie jeszcze bezpłatny. Co ważne, na terenie zatoki kiss&fly oraz parkingu wielopoziomowego obowiązuje ten sam bilet parkingowy.

Od 7 maja postój w zatoce kiss&fly przed terminalem do 10 minut będzie darmowy. Po przekroczeniu tego czasu opłata wyniesie 6 zł za każde rozpoczęte 10 minut.
- Osoby, które planują dłuższy postój, powinny zajmować miejsca na parkingu wielopoziomowym. Zatoka kiss&fly przeznaczona jest dla tych, które podwożą lub odbierają pasażerów i zatrzymują się tylko na kilka minut - mówi Radosław Włoszek, p.o. prezesa zarządu Kraków Airport -* Nowe rozwiązanie zapewni pasażerom większy komfort korzystania z zatoki kiss&fly i poprawi płynność ruchu w obrębie wewnętrznego układu komunikacyjnego na terenie krakowskiego lotniska. *

Zasady postoju na parkingu wielopoziomowym nie zmieniają się. Bilet pobrany przy wjeździe na teren lotniska obowiązuje także na parkingu wielopoziomowym. Wystarczy dodatkowo zeskanować go przy wjeździe na parking (od tego momentu naliczana będzie opłata za parkowanie w tym miejscu).

Opłaty za parkowanie będzie można regulować w ośmiu automatach, zlokalizowanych przy wyjściach z klatek schodowych na parkingu, przy przejściu z parkingu na kładkę pomiędzy stacją kolei i terminalem, obok Biura Obsługi Klienta parkingu i przy zatoce kiss&fly na wysokości wejścia do hali przylotów.

Kierowcy proszeni są o zwrócenie uwagi na znaki na bramownicach przy wjeździe na teren lotniska i wybieranie odpowiednich pasów ruchu. Dwa pierwsze pasy od lewej przeznaczone są do dojazdu do hotelu i parkingu wielopoziomowego. Kolejny pas umożliwia wjazd i parkowanie w zatoce kiss&fly. Dwa następne są przeznaczone dla autokarów, busów, taksówek Kraków Airport i dojazdu do cargo.