Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-04-25 19:56:14 przez system

Nowy Sącz zaprasza na majówkę w skansenie

Miłośników kultury ludowej zapraszamy do sądeckiego skansenu i Miasteczka Galicyjskiego już 1 maja. To wyjątkowa okazja, by mile rozpocząć tegoroczną majówkę. Impreza potrwa od godz. 10 do 18. Na gości czeka wiele atrakcji: kiermasz rękodzieła artystycznego, degustacja potraw kuchni regionalnej, pokazy prac szewskich czy wyszywania portek góralskich. Na scenie obejrzymy występy muzyków ludowych.

Na miłośników kultury ludowej czekają m.in.:

Sądecki Park Etnograficzny (Nowy Sącz, ul. Długoszowskiego 83 b)

– Pokazy i warsztaty:
wyrób kwiatków z bibuły/ chałupa z Podegrodzia (nr 1)pokazy prac szewskich/ spichlerz z Gostwicy (nr 5)wyrób koronek klockowych/ dwór z Rdzawy (nr 17)wytop dziegciu/ zagroda z Łosia (nr 39)robienie krywulek łemkowskich/ chałupa z Wierchomli Wielkiej (nr 32)wyplatanie rękawic furmańskich/ spichlerz z Kiczni (nr 54)tkanie na warsztacie/ chałupa z Kamienicy (nr 56)pokazy prac kołodziejskich/ chałupa z Mszalnicy (nr 20)wyszywanie portek góralskich/ folusz z Krościenka-Kątów (nr 76)– Degustacja potraw kuchni regionalnej:
ziemniaki pieczone w kurnej chałupie/ chałupa z Łabowej (nr 37)podpłomyki z pieca chlebowego/ dom młynarza z Kamienicy (nr 74)– Zwiedzanie ekspozycji, bufet i inne atrakcje
– Występy muzyków ludowych
11.00 „Muzyka Jaśka Kubika” z Krościenka/ przy foluszu z Krościenka-Kątów (nr 76)
12.00 Kapela „Szumiąca woda” z Rytra/ łąka koło chałupy z Łabowej (nr 37)

Miasteczko Galicyjskie (Nowy Sącz, ul. Lwowska 226)

– Tradycyjny kiermasz rękodzieła artystycznego
– Zwiedzanie Miasteczka, inne atrakcje

Organizator zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w programie.