Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-03-15 14:50:35 przez system

Nowy szef tarnowskiej policji objął stanowisko

Tarnowska policja ma nowego szefa. Mariusz Dymura na stanowisku zastąpił Mirosława Moryla, który pełnił tę funkcję od niespełna półtora roku. Obowiązki nowemu komendantowi tarnowskiej jednostki powierzył 15 marca Tomasz Miłkowski, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.

Podczas uroczystości w Sali Lustrzanej nowy komendant zapewnił, że jego priorytetowym zadaniem będzie zapewnienie wysokiego poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom Tarnowa i regionu. Zapowiedział również, że zamierza kontynuować prace przy przygotowaniu mapy zagrożeń i nowej roli dzielnicowego, które rozpoczął już podczas pracy w bocheńskiej jednostce.

– Z podniesioną głową odchodzę z Tarnowa – powiedział z kolei ustępujący ze stanowiska Mirosław Moryl, który został oddelegowany do pełnienia funkcji komendanta policji w jednostce w Brzesku. – Pracowało się nam bardzo dobrze. Dziękuję nie tylko za okres, gdy kierował pan tarnowską policją, ale także wcześniej, za służbę w Tarnowie, od czasu posterunkowego do kolejnych stopni – mówił prezydent Roman Ciepiela, dodając, że liczy na utrzymanie dobrej współpracy z miastem także w przypadku kontaktów z nowo wybranym komendantem.

– Tarnowska jednostka liczy ponad pięciuset podwładnych. Może się wydawać, że praca w mniejszej jednostce w Brzesku będzie łatwiejsza. Otóż nie, w praktyce tak nie jest – podkreślał Tomasz Miłkowski z krakowskiej komendy, zaznaczając, że zarówno przed tarnowskim, jak i brzeskim komendantem spore wyzwania.