Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-09-15 11:10:56 przez system

O wolontariacie w pigułce

Kilkanaście osób uczestniczyło w pierwszym spotkaniu tarnowskich wolontariuszy ŚDM

W sobotę, 12 września w salce przy Placu Katedralnym w Tarnowie odbyło się spotkanie poświęcone wolontariatowi ŚDM w diecezji tarnowskiej. W zebraniu uczestniczyło kilkanaście osób, chcących poświęcić swój czas działalności na rzecz Synaju. Prezentację obowiązków wolontariusza oraz możliwości zaangażowania się przedstawiła koordynator Sekcji Wolontariatu Anna Szczepanek.

- Każdy – jak mówi Anna – każdy może zgłosić się w terminie do 20 marca 2016 roku do pomocy. Aby zostać wolontariuszem należy mieć ukończone do tego czasu 16 lat. Istotną informacją jest fakt, iż wolontariatu parafialnego, dekanalnego ani okręgowego nie można łączyć z wolontariatem diecezjalnym. Dodatkowo, żadnego z wymienionych nie można łączyć z wolontariatem krakowskim, co zastrzegli sobie organizatorzy ŚDM w Krakowie.

Osoby zgłaszające się do wolontariatu parafialnego, dekanalnego lub okręgowego będą do dyspozycji księży na danym poziomie struktury i nie będą zaangażowane do pomocy w organizacji ogólnodiecezjalnych inicjatyw w Tygodniu Misyjnym. Natomiast wolontariusze diecezjalni mogą zaangażować się w trzy podstawowe, już istniejące, grupy – tłumaczeń, muzyczną oraz informatyczną.

- Obecnie na uczestnictwo w Tygodniu Głównym Światowych Dni Młodzieży zgłosiło się ok. 300 tysięcy chętnych, a liczba wciąż rośnie – nie może więc zabraknąć wolontariuszy! Na wszystkich chcących włączyć się w przygotowania – niezależnie od poziomu struktury - na stronie www.sdm.tarnow.pl w zakładce “Sekcja Wolontariatu” czeka formularz zgłoszeniowy – mówi Filip Lisak z Diecezjalnego Biura Medialnego.