Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-08-01 19:07:32 przez system

Obwodnica Brzeska już za 4 lata

W ciągu czterech lat powstanie obwodnica Brzeska, która jednocześnie będzie fragmentem „Sądeczanki” - zapowiedział Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Brzesku.

Jednocześnie potwierdził, że dzięki zabiegom Józefy Szczurek-Żelazko, poseł PiS i jednocześnie Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia z obwodnicy będzie prowadził bezpośredni dojazd do Szpitala Powiatowego w Brzesku i planowanego w tym miejscu Centrum Bezpieczeństwa.Konferencja prasowa, w której uczestniczył także Tomasz Pałasiński dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA odbyła się w brzeskim biurze poselskim Józefy Szczurek-Żelazko.

Szpital jest niezwykle ważną instytucją, musi być do niego dobry dojazd, stąd moje zabiegi, aby przy planowanej inwestycji, jaką jest obwodnica Brzeska i pierwszy etap drogi do Nowego Sącza znalazło się bezpośrednie połączenie ze szpitalem i planowanym w tym miejscu Centrum Bezpieczeństwa – mówiła podczas spotkania Józefa Szczurek-Żelazko.
W tej chwili w sprawie drogi, która ma powstać do 2023 roku został złożony wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie projektu drogi, która wyprowadzi ruch tranzytowy poza Brzesko.

Będzie to droga dwujezdniowa. Ma być tak zaprojektowana, aby od strony Nowego Sącza możliwy był wjazd i wyjazd w kierunku powstającego Centrum Bezpieczeństwa. To zdecydowanie skróci drogę służbom ratowniczym – mówi Tomasz Pałasiński dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA.

Sądeczanka ma zapewnić szybką łączność Nowego Sącza, z jego licznymi zakładami produkcyjnymi z autostradą A 4. Nowa DK 75 ma przebiegać tunelem pod górą Just. Tymczasem istniejąca droga, prowadząca po górze, jest w tej chili zamknięta z powodu gruntownego remontu, spowodowanego zniszczeniami jakiego dokonało osuwisko gruntu w Tęgoborzu. Do 9 sierpnia kierowcy jadący od strony Brzeska do Nowego Sącza będą musieli korzystać z długiego objazdu.

Foto z https://conadrogach.pl