Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-10-12 12:10:04 przez system

Od 15 października zmiana rozkładu PKP

Modernizacja infrastruktury prowadzona przez PKP PLK na terenie krakowskiego węzła kolejowego wchodzi w kolejny etap. Od 15 października nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne.

Zmiana kursowania pociągów na trasie: SKA1 WIELICZKA RYNEK KOPALNIA – KRAKÓW GŁÓWNY - KRAKÓW LOTNISKO

Ze względu na konieczność zamknięcia poszczególnych odcinków tras istotnym zmianom ulegną godziny kursowania składów na trasie Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Lotnisko. Zmiana jest konieczna, by utrzymać kursowanie pociągów w pełnej relacji przynajmniej raz na godzinę. Od niedzieli 15 października pociągi będą wyjeżdżać z Wieliczki w cyklu godzinnym ok. 30-40 minut po każdej godzinie. W kierunku przeciwnym ze stacji Kraków Lotnisko pojazdy wyruszą ok. 40 minut po każdej godzinie. W zamian za pociągi odwołanie w związku z prowadzonymi pracami remontowymi pasażerów wozić będą zastępcze autobusy w relacji:

Kraków Główny – Kraków Lotnisko - bez postojów na przystankach pośrednich,
Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia - z postojami: Kraków Płaszów, Wieliczka Park).

Nieduże zmiany godzin przejazdów na trasie: SKA3 KRAKÓW GŁÓWNY – TARNÓW

Mniejsza skala zmian będzie na trasie Kraków Główny – Tarnów. Zmienią się głównie godzin kursowania pociągów przyjeżdżających do Krakowa pomiędzy 8:00 a 10:00. Ponadto, z uwagi na prace prowadzone w nocy z 15/16, 16/17 i 18/19 października 2017 r. na odcinku Tarnów – Kłaj pociągi Kolei Małopolskich (30349 rel. Kraków Główny (odj. 23:22) – Tarnów i 30352 rel. Tarnów – Kraków Główny (przyj. 5:34) oraz Przewozów Regionalnych (30350 rel. Tarnów – Kraków Głowny (przyj. 4:42) i 33039 rel. Kraków Główny (odj. 22:32) – Tarnów) na części trasy zostaną zastąpione autobusami zastępczymi.

Komunikacja autobusowa na trasie: KRAKÓW GŁÓWNY – KATOWICE/OŚWIĘCIM

Zmiany w kursowaniu pociągów zostaną wprowadzone także na trasie Kraków – Trzebinia. Ze względu na modernizację torów konieczne jest zastąpienie części składów komunikacją autobusową. Zostanie ona wprowadzona poza godzinami szczytu. Rano pociągi dowiozą pasażerów bezpośrednio do Krakowa. Przejazd komunikacją zastępczą będzie się odbywał za okazaniem biletów kolejowych na pociągi REGIO.

Dodatkowo, by skrócić czas przejazdu na linii, do wybranych pociągów zostanie wprowadzona bezpośrednia komunikacja autobusowa. Autobusy nie będą zatrzymywały się na przystankach pośrednich i odjadą o następujących godzinach:

  • z Krakowa Głównego (odj. 6:33 i 6:55) do przystanku Kraków Business Park;
  • z Krakowa Głównego (odj. 20:40) do Zabierzowa;
  • z przystanku Kraków Business Park (odj. 16:25) do Krakowa Głównego;
  • z Zabierzowa (odj. 20:55) do Krakowa Głównego.

Szczegóły dotyczące kursowania pociągów dostępne są na plakatach z rozkładem jazdy, w gablotach ogłoszeń umieszczonych na stacjach i przystankach oraz na ulotkach i na stronach internetowych operatorów: www.malopolskiekoleje.pl i www.polregio.pl .

Info:UMWM