Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-08-25 22:59:43 przez system

Od 3 września zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Od 3 września ze względu na liczne prace modernizacyjne torów osoby które korzystają z pociągów w regionie powinni się przygotować na znaczne zmiany w ich kursowaniu.

SKA 1 Kraków Lotnisko – Kraków Główny – Wieliczka Rynek

Co 60 minut będą odjeżdżać od 3 września pociągi kursujące na trasie SKA1 Lotnisko – Kraków Główny – Wieliczka. Wszystko ze względu na rozszerzenie zakresu prac modernizacyjnych prowadzonych na obszarze krakowskiego węzła kolejowego. Zamiast odwołanych pociągów pasażerów będą wozić zastępcze autobusy w relacjach: Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Główny (z postojami w Wieliczce Park oraz Krakowie Płaszowie) oraz Kraków Główny – Kraków Lotnisko (bez postojów na przystankach pośrednich).

Pomiędzy godzinami 5:30-23:30 autobusy z Wieliczki jadące na Dworzec Główny w Krakowie będą wyruszać 30 minut po każdej pełnej godzinie. Natomiast w kierunku przeciwnym pojadą o każdej pełnej godzinie (od 5:00 do 23:00). Autobusy z Dworca Głównego do Portu Lotniczego Kraków-Balice wyjadą o każdej pełnej godzinie pomiędzy 4:00 – 23:00, zaś z Portu Lotniczego kursy będą się odbywać 30 minut po pełnej godzinie od 4:30 do 23:30. Co ważne, 4 kursy z Lotniska do Wieliczki będą realizowane z przesiadką – na stacji Kraków Główny pasażerowie będą musieli przesiąść się z pociągu na autobus.

Przystanki autobusów zastępczych:

Kraków Lotnisko: Przystanek autobusowy przy wyjściu z terminala przylotów

Kraków Główny: Pętla autobusowa „Dworzec Główny Wschód”

Kraków Płaszów: Przystanek autobusowy „Dworcowa” (ul. Wielicka)

Wieliczka Park: Przystanek przy dworcu kolejowym (ul. Dembowskiego)

Wieliczka Rynek Kopalnia: Parking przy przystanku kolejowym

SKA 3 Kraków Główny - Tarnów

Wspomniane wyżej roboty modernizacyjne – choć w mniejszym stopniu – wpłyną również na kursowanie pociągów pomiędzy Krakowem a Tarnowem. Podróżni muszą liczyć się z utrudnieniami w postaci zmienionych godzin odjazdów i przyjazdów pociągów, oraz wydłużonymi postojami wybranych połączeń na stacjach Kraków Płaszów i Kraków Bieżanów. Co istotne, żaden z dotychczas kursujących pociągów nie zostanie odwołany.

Przerwa w ruchu na trasie Tarnów – Nowy Sącz

Na chwilowe utrudnienia spowodowane remontami torów muszą przygotować się także pasażerowie kursów Tarnów-Nowy Sącz. Od 4 do 18 września 2017 r. za 6 pociągów Kolei Małopolskich kursujących na tym odcinku zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Szczegółowe informacje o godzinach odjazdów i przyjazdów pociągów są dostępne w tabelach z rozkładem jazdy zamieszczonych na plakatach umieszczonych w gablotach ogłoszeń na stacjach i przystankach kolejowych oraz na stronie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

UMWM