Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-02-15 14:37:52 przez system

Oddali włosy i pomogli chorym na raka

Ponad 300 metrów włosów udało się zebrać uczniom Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach podczas akcji "Daj Włos", zorganizowanej w odpowiedzi na apel Fundacji Rak’n’Roll. Włosy posłużą do przygotowania peruk dla kobiet, walczących z rakiem. W akcji wzięło udział ponad 30 uczniów i nauczycieli z placówki prowadzonej przez Województwo Małopolskie.

Akcja „Daj włos!” to apel Fundacji Rak’n’Roll, która zbiera włosy, a następnie przeznacza je na peruki dla kobiet walczących z rakiem. To właśnie utratę włosów osoby chorujące na nowotwory wskazują jako najbardziej przerażający skutek uboczny chemioterapii.

Podczas akcji w Małopolskiej Szkole Gościnności pracowało czterech fryzjerów-stylistów z salonów z Myślenic i Skawiny. Nie tylko obcięli włosy, ale pomogli również dobrać odpowiedną fryzurę. Święto zakochanych było więc w myślenickiej szkole nie tylko okazją do okazania pomocy innym, ale również do przejścia wizerunkowej metamorfozy.

W akcji wzięli udział uczniowie szkoły, nauczyciele, przedstawiciele dyrekcji, ale także absolwenci i osoby spoza społeczności szkolnej.