Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-15 16:38:07 przez system

Ogladali na żywo triumf nad Gruzją

Drużyny chłopców z województw łódzkiego i zachodniopomorskiego oraz dziewcząt z małopolskiego i opolskiego w nagrodę za zwycięstwo w XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” spędzili w Warszawie 4 dni, towarzysząc reprezentacji Polski przed eliminacyjnym meczem Polska – Gruzja.

Długi piłkarski weekend wypełniony biało-czerwonymi emocjami rozpoczął się w czwartek, 11 czerwca, od wizyty w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie, gdzie kadrowicze trenera Adama Nawałki mieszkali podczas przedmeczowego zgrupowania. W ekskluzywnym spotkaniu udział wzięła cała Reprezentacja Polski ze sztabem szkoleniowym oraz Prezes PZPN Zbigniew Boniek. Kadrowicze na stojąco, oklaskami przywitali zwycięskie drużyny. Podczas spotkania laureaci Turnieju mogli porozmawiać z piłkarzami, zrobić sobie wspólne zdjęcia oraz zdobyć autografy idoli. Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak odpowiadali na pytania dziewcząt i chłopców, opowiadając o swoich piłkarskich początkach i sportowych przeżyciach. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę koszulkę Reprezentacji Polski, na której podpisali się wszyscy kadrowicze.

Drugiego dnia, na obiekcie KS Zwar, gdzie przed meczem Polska-Gruzja trenowała Reprezentacja Polski, dziewczęta i chłopcy odbyli specjalną sesję treningową z trenerami drużyn młodzieżowych z Polskiego Związku Piłki Nożnej licencjonowanymi przez UEFA. Podczas treningu dzieci otrzymały indywidualne wskazówki dotyczące dalszego piłkarskiego rozwoju. Tego dnia mali piłkarze i piłkarki odbyli również wyjątkową wycieczkę po Stadionie Narodowym, której przewodnikiem był dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek. Zwycięzcy Turnieju zobaczyli m.in. szatnię Reprezentacji, centrum prasowe, najważniejsze i największe loże oraz stadionową kaplicę. Na zakończenie Stefan Szczepłek zaprezentował unikalne pamiątki – koszulki, buty piłkarskie i piłki, których nie zobaczymy w żadnym muzeum. Zwieńczeniem dnia była wizyta na oficjalnym przedmeczowym treningu Reprezentacji Polski, który odbył się na Stadionie Narodowym. Ostatnie przygotowania do meczu z Gruzją mogli podpatrywać tylko zdobywcy tegorocznego Pucharu Tymbarku, ponieważ trening był zamknięty dla mediów i kibiców.

W sobotę na zwycięzców Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” czekała główna atrakcja wyjazdu, czyli mecz Polska-Gruzja. Fantastyczna atmosfera na trybunach, niezwykłe boiskowe emocje oraz
4 piękne gole, które dały zwycięstwo Reprezentacji Polski, sprawiły, że dla dziewcząt i chłopców był to wieczór, którego nie zapomną do końca życia. Wyjątkowej urody gol strzelony przez Arkadiusza Milika, który obecnie jest ambasadorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, a w dzieciństwie sam grał
w Turnieju, sprawił że tegoroczni zdobywcy Pucharu Tymbarku będą chcieli w przyszłości pójść śladami Arka
i uwierzą, że droga z podwórka na stadion może prowadzić do gry w Reprezentacji Polski.
W trakcie 4-dniowego pobytu nie zabrakło również atrakcji turystycznych, dzieci odwiedziły m.in. Centrum Nauki Kopernik.

Dawid Kroczek (trener reprezentacji woj. łódzkiego, chłopcy U-12) – Wygrana w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i wyjątkowa nagroda główna to dla nas ogromne wyróżnienie i spełnienie piłkarskich marzeń. To także dowód, że ciężka praca, nasze zaangażowanie i wsparcie rodziców przybliża tych młodych zawodników do wielkiej piłki. Myślę, że chłopcy będą teraz jeszcze bardziej zdeterminowani to dalszej pracy i treningów. Oto właśnie w tym Turnieju chodzi, aby rozwijać w tych młodych chłopakach miłość do piłki nożnej!

Mateusz Maryniak (zawodnik reprezentacji woj. łódzkiego U-12) – Jestem bardzo zadowolony z nagrody głównej, którą wygraliśmy w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i niesamowitego wyjazdu do Warszawy! W piątek poznałem swoich idoli z Reprezentacji Polski, mam teraz ich autografy i kilka wspólnych zdjęć. Nauczyłem się też wielu nowych rzeczy na specjalnie przygotowanym dla nas treningu. Najbardziej jednak czekałem na mecz Polski z Gruzją. Na Stadionie Narodowym panowała niesamowita atmosfera. Już przed meczem typowałem, że spotkanie zakończy się wynikiem 4-0. Mam nadzieje, że kiedyś wrócę jeszcze na Stadion Narodowy i ponownie będę mógł zagrać na tej murawie.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe w Europie rozgrywki dla dzieci
w wieku szkolnym. Tylko w tegorocznej XV edycji udział wzięło ponad 270 tys. dzieci z całej Polski, a łącznie we wszystkich edycjach zagrało już ponad milion dzieci. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziewięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.
Podczas swojej 15-letniej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełły, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.