Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-08-31 16:45:39 przez system

Ogromny sukces pingpongistów ze Szczytnik

Aż 6 medali - 2 srebrne i 4 brązowe - przywieźli zawodnicy sekcji tenisa stołowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Rokicie Szczytniki z międzynarodowych zawodów OPEN - KIDS rozgrywanych w Dusseldorfie.

Zawody te są traktowane niezwykle prestiżowo, gdyż uważane są za nieoficjalne Mistrzostwa Europy dzieci. Rozgrywane są co roku, a biorą w nich udział zawodnicy z kilkunastu państw Europy.

Turniej rozgrywany był osobno dla każdego z roczników (od 2006 do 2000) w grach indywidualnych i drużynowych. Najlepszy wynik osiągnął najmłodszy zawodnik UKS Rokicie Kacper Turecki, zdobywając 2 medale: brązowy w grze pojedynczej (rocznik 2006) oraz srebrny wraz z Konradem Wcisło w grze drużynowej (rocznik 2005). Gra drużynowa przyniosła niebywałe emocje, gdyż w półfinale zawodnicy ze Szczytnik ograli Belgów 3:2, a wszystkie pojedynki kończyły się takim samym wynikiem. W finale po zaciętej walce ulegli gospodarzom (zawodnicy miejscowej Borussi) 2:3, mimo że po grze podwójnej prowadzili 2:1. Pozostałe medale zdobyli: Maksymilian Kutaj (rocznik 2002), Arkadiusz Kołos (rocznik 2001) i Natalia Danaj (rocznik 2001).

- Jest to ogromny sukces zawodników i trenerów. Nie liczyliśmy na taką zdobycz, gdyż w turnieju brało udział ponad 1500 zawodników, w tym spora grupa Polaków. Wyjazd oprócz aspektu sportowego traktowaliśmy jako nagrodę za udany miniony sezon. Jednak nasi zawodnicy pokazali, że mają już spore umiejętności, które pozwalają im mierzyć się z zawodnikami z Europy. Niestety skromne możliwości finansowe nie pozwalają na częstsze wyjazdy, a wielu trenerów zapraszało nas do siebie na turnieje np. Chorwaci, Czesi, czy Litwini. Ze swej strony chciałem serdecznie pogratulować moim zawodnikom wyników, a rodzicom i Panu wójtowi podziękować za sfinansowanie wyjazdu. Dodatkową niespodzianką dla dzieci był udział w meczu Ligi Mistrzów w tenisie stołowym Borussia Dusseldorf – Bogoria Grodzisk Mazowiecki z udziałem najlepszego zawodnika Europy Timo Bolla - podsumował wyjazd prezes UKS Rokicie – Wojciech Biernat.