Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-04-07 15:26:55 przez system

Okradał myjnie samochodowe, uciekał przed poscigiem

Od kilku tygodni do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce napływały zgłoszenia od właścicieli myjni samoobsługowych o kradzieżach i włamaniach do automatów wrzutowych. Policjanci podjęli czynności operacyjne, żeby ustalić i zatrzymać sprawców, którzy działali na terenie powiatu wielickie

Do zatrzymania podejrzanych doszło w nocy 4 kwietnia. Wtedy to policjanci służby kryminalnej w rejonie stacji benzynowej w Łężkowicach zauważyli zaparkowany samochód marki ford, typowany przez funkcjonariuszy jako pojazd, którym mogą poruszać się sprawcy kradzieży.

Na widok funkcjonariuszy kierowca gwałtownie ruszył. Kryminalni natychmiast podjęli pościg za samochodem, który uciekał w stronę Wieliczki. O zaistniałej sytuacji poinformowano dyżurnego jednostki oraz poproszono o wsparcie pozostałe patrole, będące w służbie. Podczas pościgu kierowca forda ignorował wszelkie dawane mu sygnały, unikał zatrzymania, a także próbował rozjechać interweniujących policjantów. W trakcie pościgu, w wyniku oderwania się koła od pojazdu sprawców, został uszkodzony policyjny radiowóz. Uciekinierzy wysiedli z auta i pobiegli dalej ulicą, ale zostali zatrzymani kilkaset metrów dalej.

Podczas przeszukania u jednego z zatrzymanych, 24-letniego mężczyzny, ujawniono środki odurzające w postaci amfetaminy. Odpowie on za posiadanie niedozwolonych substancji, natomiast jego kolega, 31-latek, w trakcie przesłuchania przyznał się do kilku kradzieży z włamaniem. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Sprawą zajmuje się wielicka policja.