Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-05-19 15:02:29 przez system

Okradli 30 plebanii

Czterech sprawców w wieku od 22 do 29 lat usłyszało w sumie 30 zarzutów kradzieży z włamaniem. Straty jakie powstały na skutek ich przestępczej działalności wyniosły ponad 350 tysięcy złotych.

Czterech mieszkańców powiatu jasielskiego stworzyło grupę, która wyspecjalizowała się we włamaniach do plebanii. Uczynili sobie z tego tytułu stałe źródło dochodu. Skradzione pieniądze bo tylko one były w zainteresowaniu włamywaczy, przestępcy wydawali na swoje aktualne potrzeby.

Gdy okradli jedną plebanie wyszukiwali kolejną i w ten sposób ich teren działania rozrastał się na ościenne powiaty i województwa. Splądrowane zostały plebanie w województwie podkarpackim, małopolskim oraz lubelskim. Łupem padała tylko gotówka. Mężczyźni zostali zatrzymani przez tarnowskich policjantów, gdy wracali z włamania.

Przy przestępcach policjanci zabezpieczyli kilkanaście tysięcy złotych. Odzyskane pieniądze zostaną przekazane na poczet przyszłych kar.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do winy a prokurator prowadzący sprawę zastosował wobec nich środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy. Finalnie złodziejom grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.