Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-16 15:06:45 przez system

Oni są już gotowi na Światowe Dni Młodzieży

Policyjne psy od wielu już lat wspierają pracę funkcjonariuszy – tropią ślady pozostawione przez sprawców przestępstw, pomagają w poszukiwaniu osób zaginionych, wspomagają konwojowanie osób szczególnie niebezpiecznych oraz zabezpieczanie porządku podczas imprez masowych i w trakcie patrolowania, wyszukują narkotyki czy materiały wybuchowe.

Tylko w ubiegłym roku małopolscy funkcjonariusze z psami do działań prewencyjnych brali udział w 574 zabezpieczeniach imprez masowych. Psy przeznaczone do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych wykonały 628 sprawdzenia i przeszukania

Już wkrótce policyjne psy wspomogą funkcjonariuszy podczas dbania o bezpieczeństwo uczestników Światowych Dni Młodzieży.

W czwartek 16 maja w małopolskim garnizonie Policji odbyły się eliminacje wojewódzkie do Mistrzostw Kynologicznych Policji, podczas których sprawdzano umiejętności psów patrolowo - tropiących m.in. podczas pracy węchowej wykonywanej w podkrakowskich Brzegach, w terenie, na którym w czasie ŚDM odbywać będą się uroczystości. Przy okazji zawodów przewodnicy wykazali że ich czworonożni podopieczni są doskonale przygotowani, by wspomóc działania zapewniające bezpieczeństwo w czasie lipcowych spotkań .

W finale udział wzięło 10 najlepszych przewodników z psami. Zdobyli oni największą liczbę punktów w eliminacjach I stopnia, które odbyły się wcześniej w jednostkach terenowych województwa małopolskiego. Zwycięzcy reprezentować będą małopolską Policję w finale Kynologicznych Mistrzostw Policji, który odbędzie się w dniach 6-9 września w Sułkowicach.