Kategoria: Region
Utworzono: 2019-11-18 20:42:50 przez eb

Open Eyes Economy Summit czwarty raz w Krakowie

W dniach 19-20 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się czwarta edycja Open Eyes Economy Summit. Kongres jest prawdziwym tyglem nowych idei – rodzajem współczesnej agory gromadzącej wszystkich otwartych na dialog.

To niepowtarzalna okazja, by zetknąć się z najważniejszymi i najgorętszymi trendami we współczesnej myśli społecznej i ekonomicznej oraz spotkać inspirujących ludzi ze świata biznesu, nauki, kultury i sztuki.

Open Eyes Economy Summit czwarty raz w Krakowie
Fot. materiały prasowe
Podczas Open Eyes Economy Summit rozmawia się o nowym modelu ekonomicznym, który może być receptą na kryzysy gnębiące współczesne społeczeństwa. Poruszane są tematy takie, jak: odpowiedzialność społeczna, przyszłość wolnego rynku, demokracja czy ekologia. Dyskusje poświęcone są odpowiedzialnemu projektowaniu przyszłości społecznej i ekonomicznej.

Odbywający się w listopadzie Open Eyes Economy Summit to za każdym razem kulminacja całorocznej pracy intelektualnej i organizacyjnej. Jego niezwykła atmosfera wynika z różnorodności, otwartości i zaangażowania ludzi, którzy go tworzą. Wszystko po to, by promować oparte na wartościach społecznych podejście do gospodarki i stworzyć miejsce wymiany myśli i doświadczeń. Pomysłodawcami wydarzenia są Jerzy Hausner i Mateusz Zmyślony.

OEES składa się z czterech bloków tematycznych:
firma – idea
marka – kultura
miasto – idea
ład międzynarodowy.
Wśród poruszanych w tym roku tematów znajdą się: świat (bez) pracy, „firma – idea” jako fabryka wiedzy: kompetencje gospodarki cyfrowej, overtourism, sprawiedliwość terytorialna w relacji miasto–wieś, odpowiedzialne marki kontra misselling i konsumeryzm, kultura jako sposób wyjścia z kryzysu.

Formuła kongresu odzwierciedla jego filozofię – jest otwarta, żywa, dynamiczna. W trakcie wydarzenia trwają spory intelektualne, sesje inspiracyjne, pogłębiające oraz sesje specjalne battle points. Można także odwiedzić meeting points – kameralne miejsca, w których uczestnicy kongresu mogą zadać pytania wybranemu prelegentowi. Wśród uczestników nie zabraknie znanych nazwisk i osobistości, m.in. Alberto Acosta, prof. Jerzy Bralczyk, Tom Keneally, Tom Phillips, Brunon Bartkiewicz, Dominika Bettman, Adam Wajrak, Areta Szpura i wielu innych. Oprócz szczytu, co roku odbywa się Open Eyes Festival, który skupia projekty artystyczne organizowane wokół kongresu.

Udział w Kongresie jest płatny. Najtańszy, studencki bilet kosztuje 100 zł. Normalny - 200. Grupowe zaczynają się od 320 dla 2 osób.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej[ Open Eyes Economy Summit oraz na Facebooku.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.