Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-11-18 20:42:50 przez eb

Open Eyes Economy Summit czwarty raz w Krakowie

W dniach 19-20 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się czwarta edycja Open Eyes Economy Summit. Kongres jest prawdziwym tyglem nowych idei – rodzajem współczesnej agory gromadzącej wszystkich otwartych na dialog.

To niepowtarzalna okazja, by zetknąć się z najważniejszymi i najgorętszymi trendami we współczesnej myśli społecznej i ekonomicznej oraz spotkać inspirujących ludzi ze świata biznesu, nauki, kultury i sztuki.

Open Eyes Economy Summit czwarty raz w Krakowie
Fot. materiały prasowe
Podczas Open Eyes Economy Summit rozmawia się o nowym modelu ekonomicznym, który może być receptą na kryzysy gnębiące współczesne społeczeństwa. Poruszane są tematy takie, jak: odpowiedzialność społeczna, przyszłość wolnego rynku, demokracja czy ekologia. Dyskusje poświęcone są odpowiedzialnemu projektowaniu przyszłości społecznej i ekonomicznej.

Odbywający się w listopadzie Open Eyes Economy Summit to za każdym razem kulminacja całorocznej pracy intelektualnej i organizacyjnej. Jego niezwykła atmosfera wynika z różnorodności, otwartości i zaangażowania ludzi, którzy go tworzą. Wszystko po to, by promować oparte na wartościach społecznych podejście do gospodarki i stworzyć miejsce wymiany myśli i doświadczeń. Pomysłodawcami wydarzenia są Jerzy Hausner i Mateusz Zmyślony.

OEES składa się z czterech bloków tematycznych:
firma – idea
marka – kultura
miasto – idea
ład międzynarodowy.
Wśród poruszanych w tym roku tematów znajdą się: świat (bez) pracy, „firma – idea” jako fabryka wiedzy: kompetencje gospodarki cyfrowej, overtourism, sprawiedliwość terytorialna w relacji miasto–wieś, odpowiedzialne marki kontra misselling i konsumeryzm, kultura jako sposób wyjścia z kryzysu.

Formuła kongresu odzwierciedla jego filozofię – jest otwarta, żywa, dynamiczna. W trakcie wydarzenia trwają spory intelektualne, sesje inspiracyjne, pogłębiające oraz sesje specjalne battle points. Można także odwiedzić meeting points – kameralne miejsca, w których uczestnicy kongresu mogą zadać pytania wybranemu prelegentowi. Wśród uczestników nie zabraknie znanych nazwisk i osobistości, m.in. Alberto Acosta, prof. Jerzy Bralczyk, Tom Keneally, Tom Phillips, Brunon Bartkiewicz, Dominika Bettman, Adam Wajrak, Areta Szpura i wielu innych. Oprócz szczytu, co roku odbywa się Open Eyes Festival, który skupia projekty artystyczne organizowane wokół kongresu.

Udział w Kongresie jest płatny. Najtańszy, studencki bilet kosztuje 100 zł. Normalny - 200. Grupowe zaczynają się od 320 dla 2 osób.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej[ Open Eyes Economy Summit oraz na Facebooku.