Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-03-20 18:58:57 przez system

Opera Krakowska: muzykoterapia dla kobiet w ciąży

Czy muzyka może pomóc przy porodzie? Ile słyszą dzieci w łonie i czy gatunek muzyki ma wpływ na to czy wyrosną na prawdziwych melomanów? Czym różni się bierne i czynne słuchanie? Odpowiedzi na te i inne pytania będą mogły poznać uczestniczki zajęć z muzykoterapii dla kobiet w ciąży, które właśnie ruszają w Operze Krakowskiej, wojewódzkiej instytucji kultury. Pierwsze już w najbliższą sobotę.

Od 25 marca Opera Krakowska zaprasza na nowy cykl spotkań pt. „Z muzyką od poczęcia”, które adresuje do przyszłych mam. W zajęciach można wziąć udział już w pierwszych tygodniach ciąży – bo w trakcie warsztatów kobiety będą mogły się dowiedzieć jak dzięki odpowiednim ćwiczeniom i specjalnie dobranej muzyce mogą kształtować rozwój swoich maleństw.

Warsztaty będą prowadzone przez muzykolożkę i muzykoterapeutkę - Karolinę Gwardzik oraz psycholożkę - Ilonę Obrączkę-Górską. Prowadzące nie tylko pomogą przygotować się kobietom do porodu, nauczą ich technik relaksacyjnych, ale też aktywnego słuchania muzyki – co z pewnością uczyni je bardziej świadomymi słuchaczami. W trakcie zajęć będzie także czas na naukę śpiewania kołysanek i odczytywania reakcji dziecka na bodźce zewnętrzne.

Na każdym ze spotkań będą omawiane inne zagadnienia. W sezonie 2016/2017 zaplanowano 4 spotkania:
• 25 marca, godz. 11.00
• 10 kwietnia, godz. 17.00
• 20 maja, godz. 11.00
• 12 czerwca, godz. 17.00

Zajęcia będą prowadzone w grupie do 20 osób na antresoli Opery Krakowskiej, każda z lekcji będzie trwać ok. godziny. Koszt to jedyne 6 zł - bilety można nabyć w kasie opery.