Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-01-07 19:25:21 przez system

Orszak Trzech Króli w Brzesku

Piękna, słoneczna pogoda powitała w środę 6 stycznia uczestników czwartego już Orszaku Trzech Króli w Brzesku. Blisko dwa tysiące osób, dzieci i dorosłych, niejednokrotnie w strojach i z koronami na głowach, z gwiazdami i flagami przemaszerowało ulicami Brzeska, śpiewając wspólnie kolędy.

Na placu Kazimierza Wielkiego wszystkich przybyłych powitał wiceburmistrz Jerzy Tyrkiel, oraz proboszczowie brzeskich parafii Józef Drabik i Wojciech Werner. Przybyłym rozdano korony, których w tym roku ze względu na bardzo liczną frekwencje zabrakło.

Początek Orszakowi dał występ na placu Kazimierza króli-Kacpra, Melchiora i Baltazara czyli Henryka Pieli, Piotra Wyczesanego i Janusza Dudy, oraz Heroda- Stanisława Kity i Diabła- Łukasza Kornasia.

Na czele Orszaku maszerowała Miejska Orkiestra Dęta, królowie, grupy misyjne, wolontariusze ŚDM z flagami, strażacy OSP Brzesko z megafonami, mieszkańcy i przybyli turyści. Podczas przemarszu wspaniale grała orkiestra pod batutą Wiesława Porwisza, a radny i zarazem król-Piotr Wyczesany prowadził wspólne śpiewanie kolęd. Radosny orszak dotarł do szopki betlejemskiej na rynku, gdzie młodzież z Jadownik pod kierunkiem Elżbiety Loranty wystawiła krótkie Jasełka. Znakomicie zaprezentowała się z kolędami grupa śpiewacza ZPiT Porębianie. Uczestnicy Orszaku byli też pod wrażeniem układu artystycznego z flagami, przygotowanego przez brzeskich wolontariuszy ŚDM.