Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-11-18 14:41:19 przez system

Otwarcie bazy Szlachetnej Paczki

"Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" to hasło XV finału Szlachetnej Paczki, który odbędzie się w dniach 12-13 grudnia.

Do tego czasu wolontariusze tzw. SuperW odwiedzają rodziny, przeprowadzając z nimi rozmowę, chcąc nie tylko dowiedzieć się historii, przyczyn trudnej sytuacji życiowej, ale także pomóc w odkryciu potencjału rodziny, zasobów jakimi dysponują do wygrania walki z biedą.

Spotkanie to jest emocjonujące dla obu stron wolontariusza, jak i rodziny. Udzielenie ’’ mądrej pomocy’’ ma pokazać, że każdy może sobie radzić z życiowymi problemami, wspinać się do góry o własnych siłach, pomimo trudności, zakrętów.

Już 21 listopada przypada otwarcie bazy, czyli opublikowanie w systemie opisów rodzin, włączonych do projektu. Każdy może zostać Darczyńcą czyli osobą przygotowująca paczkę dla rodziny. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl wybrać jeden z opisów i przygotować prezent dla Rodziny.

Może z rodziną, grupą znajomych, w Twoim zakładzie pracy zbierzecie się w kilka osób i staniecie się bohaterami. Dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki, jako darczyńca możesz sprawić, że na czyjeś twarzy zagości uśmiech. Czasem drobny gest może zdziałać naprawdę wiele.