Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-12-16 15:09:24 przez system

Otwarcie Inkubatora Przedsiębiorczości

Największy Inkubator Przedsiębiorczości w Małopolsce już otwarty. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał 15 grudnia prezydent Roman Ciepiela wraz z Magdaleną Gadecką-Bukało, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego oraz Stanisławem Sorysem, wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego. – W tym miejscu będą inkubowały dobre pomysły, będzie rozwijała się tarnowska i małopolska przedsiębiorczość. To świetna propozycja dla młodych firm – podkreślał prezydent Tarnowa.

- Inkubator to nie tylko budynek, ale przede wszystkim pewna idea. To nie tylko atrakcyjna powierzchnia dla młodych firm, to również rozwinięcie idei przedsiębiorczości w regionie – zaznaczyła Magdalena Gadecka-Bukało, prezes TKP. To właśnie Klaster jest administratorem obiektu.

- Inwestycja ta pochłonęła kilkadziesiąt milionów złotych, ale to dobrze zainwestowane pieniądze. Dzięki takim projektom możliwe będzie szybsze ożywienie gospodarcze, co w efekcie pozwoli utworzyć nowe miejsca pracy, na co czekają zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy – przekonywał prezydent. Niemal połowę kosztów modernizacji budynku dofinansowano z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2007-2013. Całość inwestycji kosztowała 21 mln złotych, z czego 9 mln pochodziło z funduszy europejskich.

Podczas uroczystości prezydent podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania inkubatora i pomogli sfinansować to przedsięwzięcie. Podziękowania skierowano zarówno do zarządu województwa, radnych, wykonawców, jak i do osób, które bezpośrednio były związane z realizacją inwestycji.

Oferta inkubatora skierowana jest do młodych przedsiębiorców, którzy działają na rynku maksymalnie dwa lata. Obiekt ten będzie udostępniany na zasadzie dzierżawy w atrakcyjnej cenie. Oferta skierowana jest do firm prowadzących działalność o charakterze usługowym, produkcyjnym, magazynowym oraz administracyjnym. Mogą to być zarówno start–upy, jak i już funkcjonujące młode przedsiębiorstwa.

Inkubator położony jest w północno-zachodniej części miasta. Obiekt liczy trzy kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej ponad 13 tys. m². Na jego terenie znajduje się hala magazynowo - produkcyjna o powierzchni ponad 8 tys. m². Po północnej i południowej stronie budynku zlokalizowane są dwie niemal identyczne części administracyjno-socjalne o łącznej powierzchni 4,5 tys. m². Budynek położony jest w dobrze skomunikowanej lokalizacji: niedaleko znajduje się zarówno autostrada A4, jak i centrum miasta. Teren, na którym położony jest inkubator objęto statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budynek należy również do Strefy Aktywności Gospodarczej.