Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-04-06 15:24:33 przez system

Pamiętają o katastrofie smoleńskiej

Stowarzyszenie Super Omnia Veritas oraz Klub Gazety Polskiej w Niepołomicach zapraszają na obchody VI rocznicy katastrofy smoleńskiej.

10 kwietnia minie dokładnie 6 lat od katastrofy lotniczej w której zginęło 96 osób w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką. W niedzielę 10 kwietnia o godzinie 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w Intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej w Kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach.

Po mszy świętej około godziny 19.00 odbędą się uroczystości pod pamiątkową tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy, ufundowaną przez Stowarzyszenie Super Omnia Veritas. Następnie w sali kina przy kościele zostanie zaprezentowany film „Anatomia upadku” Anity Gargas.

13 kwietnia o 18.00 odbędzie się spotkanie z p. Zuzanną Kurtyka „Katastrofa-6 lat później” w „Centrum Bocheńska” w Niepołomicach.

Natomiast burmistrz Brzeska, radni Rady Miejskiej, proboszcz Józef Drabik i dyrektor MOK, Małgorzata Cuber zapraszają do uczczenia 6. rocznicy katastrofy lotniczej o godzinie 12.00, do kościoła pod wezwaniem świętego Jakuba gdzie odprawiona zostanie msza w intencji pamięci ofiar.

Po nabożeństwie, pod tablicą obok kościoła, złożone zostaną kwiaty, a o godzinie 13.15 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odczytany zostanie apel pamięci.