Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-11-10 21:16:30 przez eb

Pandemiczna Lekcja Śpiewania

„Droga Niepodległości” – to tytuł 78. Krakowskiej Lekcji Śpiewania, która odbędzie się w czwartek, 11 listopada, o godz. 17.00 na Rynku Głównym. Podczas koncertu z udziałem artystów Teatru Loch Camelot i śpiewającej publiczności zabrzmią pieśni związane z rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W tym roku patriotyczna lekcja śpiewania odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym. Widownia będzie liczyć 250 osób, które zajmą miejsca na krzesłach w odległości 1,5 m. Publiczność zostanie odseparowana ogrodzeniem od reszty Rynku Głównego. Tym razem nie przewidziano namiotów do rozdawania śpiewników, które teraz będą czekały na krzesłach. Śpiewnik w wersji elektronicznej tradycyjnie dostępny jest na stronie internetowej bibliotekapiosenki.pl.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc na widowni Biblioteka Polskiej Piosenki zorganizuje streaming z tego wydarzenia. Materiał wideo zobaczyć będzie można TUTAJ

Organizatorami koncertu na Rynku Głównym są Biblioteka Polskiej Piosenki i Miasto Kraków. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Jacek Majchrowski.