Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-04-26 15:59:49 przez system

"Piekielna" majówka w Myślenicach

Blisko 3000 zawodników z całej Polski spędzi majówkę w Myślenicach na pokonywaniu przeszkód i walce z własnymi słabościami. To pierwszy taki festiwal w historii Runmageddonu.

Początkujący będą mogli sprawdzić się w formule Intro, trochę bardziej doświadczeni - w Rekrucie, dla totalnych twardzieli przewidziano edycję Hardcore, a dla niezniszczalnych - Ultra. Moc atrakcji przewidziano także dla kibiców, którzy będą mogli się bawić w strefie festiwalowej, gdzie organizowane będą pokazy służb ratowniczych, koncerty oraz kino letnie.

Intro - 30 kwietnia
Dla tych , którzy chcą poczuć przedsmak i zaprzyjaźnić się z morderczym biegiem, organizatorzy przewidzieli trzykilometrową trasę usłaną piętnastoma przeszkodami. To dobry pomysł na pierwszy krok w stronę przygody z Runmageddonem.
Na scenie: Anafora, Echo, Reaper, Gryps, Kino letnie

Runmageddon Kids - starty codziennie o 11:00
Dzieci też będą miały szansę się ubrudzić. Czeka na nie tor o długości około 1 km z dziesięcioma przeszkodami. Start odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: 4 -6 oraz 7 - 10 lat.

Rekrut - 1 maja
Sześciokilometrowa trasa i 45 bardzo różnych, czasami szalonych przeszkód. To wyzwanie z którym powinien sobie poradzić każdy średnio wysportowany człowiek. Tym bardziej, że biegi Runmageddonu słyną ze współpracy na trasie wszystkich uczestników i wzajemnej pomocy w pokonywaniu przeszkód.
Na scenie: Góraleska, Drużyna Mistrzów, Stonkatank, Kino letnie

Hardcore i Ultra - 2 maja
Dzień zarezerwowany dla naprawdę twardych zawodników. Odbędą się dwie, ekstremalne edycje Runmageddonu czyli Hardcore, gdzie startujący będą mieli do pokonania 22- kilometrową trasę najeżoną 80 przeszkodami oraz zupełną nowość na rynku biegów przeszkodowych - formułę Ultra. Prawdopodobnie Myślenice będą pierwszym miejscem na świecie, gdzie odbędą się tego typu zawody. Nieczuli na wodę, ogień, lód i wiele innych przeciwności będą mieli do pokonania 44 kilometry i 150 przeszkód.
Na scenie: Festiwal Kultury Harcerskiej Myślenice, Tadek, Foliba; Afterparty i zakończenie Runmageddon Beskidy Myślenice

Górski Festiwal Runmageddonu Beskidy Myślenice to nie tylko świetna zabawa dla startujących w biegach zawodników. Z tej okazji odbędą się również Beskidzkie Manewry Ratownicze, w ramach których na osuwisku zostanie zorganizowany specjalny pokaz ćwiczeń ratowniczych. Maltańska Służba Medyczna zaprezentuje także symulację zagrożeń podczas imprezy masowej. W ciągu dnia odbędą się różnorakie pokazy, w strefie challenge w których wygrać będzie można ciekawe nagrody oraz treningi. Popołudnia będą zarezerwowane na koncerty i wydarzenie kulturalne, w której wystąpią lokalne zespoły, odbędzie się także Festiwal Kultury Harcerskiej - Myślenice 2016. Wieczory będzie można spędzić w kinie letnim, w którym wyświetlane będą filmy o tematyce górskiej oraz o sportach ekstremalnych.