Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-12-14 15:23:31 przez system

Pierwszy inwestor w Wielickiej Strefie Gospodarczej

Centrum Logistyczne 7R Logistic Kraków-Kokotów I zostało oficjalnie otwarte. Nowoczesny obiekt magazynowy, o łącznej powierzchni 13 250 mkw, to pierwszy budynek, który powstał w ramach 9-hektarowej działki dewelopera w Kokotowie, na terenie Wielickiej Stefy Aktywności Gospodarczej.

Centrum Logistyczne 7R Logistic Kraków Kokotów I to pierwszy magazyn wybudowany przez 7R Logistic w Kokotowie. Kolejny etap inwestycji to następne trzy magazyny o powierzchni 40 000 mkw. W sierpniu 2016 roku ruszy budowa pierwszego z nich. W długoterminowych planach dewelopera jest stworzenie parku logistycznego o łącznej powierzchni 150 000 mkw.

- Krakowski rynek nowoczesnych powierzchni magazynowych jest jednym z najmniej rozwiniętych na terenie Polski. Co prawda występuje na nim wysoki popyt na magazyny, jednak ich liczba jest ograniczona. Powodem jest m. in. niewielka ilość odpowiednich terenów inwestycyjnych, co wynika z ukształtowania terenu wokół miasta. Działka, na której powstał nasz magazyn posiada bardzo dogodną pod kątem logistyki lokalizację: w sąsiedztwie autostrady A4 oraz wschodniej części obwodnicy Krakowa. Mając na uwadze duży potencjał tego miejsca, w perspektywie następnych lat planujemy nasz rozwój na tym terenie – mówi Tomasz Lubowiecki, Prezes 7R Logistic S.A.

Centrum Logistyczne 7R Logistic Kraków Kokotów I jest pierwszą zrealizowaną inwestycją na terenie tzw. Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

- Konsekwentnie od lat prowadzimy politykę proinwestycyjną, która ma przyciągnąć do naszej gminy nowych inwestorów. Jedną z takich inicjatyw było stworzenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, na terenie której powstało pierwsze centrum logistyczne w Kokotowie. Dlatego jego dzisiejsze otwarcie traktujemy również jako nasz sukces – podkreśla Artur Kozioł burmistrz Wieliczki.

Wartość inwestycji to 26 milionów złotych. Projekt został częściowo sfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach dofinansowania, w magazynie został wdrożony nowoczesny system do autoidentyfikacji i śledzenia towarów, oparty o technologię RFID (radiową). Jest to pierwsze w Polsce wdrożenie tego systemu na tak dużą skalę. W połączeniu z systemem WMS zapewni ona szybkie i sprawne zarządzenie magazynem.

Budowa Centrum Logistyczne 7R Logistic Kraków Kokotów I rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku. W lipcu 2016 roku w bezpośrednim sąsiedztwie magazynu będzie odbywać się główna Msza Św. z okazji Światowych Dni Młodzieży. 7R Logistic został dostawcą usług logistycznych tego wydarzenia.

- W naszym magazynie w Kokotowie będą przechowywane plecaki pielgrzyma, które stanowią część pakietu pielgrzyma. Pierwszych ich dostaw spodziewamy się już w styczniu 2016 roku. Łącznie będzie to około 4.000 palet. Oprócz plecaków pielgrzyma, w naszym obiekcie będziemy również magazynować wodę, która będzie rozdawana pielgrzymom - mówi Tomasz Lubowiecki, Prezes 7R Logistic S.A.

7R Logistic S.A. jest firmą deweloperską z Krakowa zajmującą się przygotowaniem, realizacją i zarządzaniem nowoczesnymi parkami logistycznymi.