Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-06-24 20:43:42 przez system

Pieska wystawa w Krakowie

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Krakowie zaprasza na XXIII Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych oraz dodatkowo Krajową Wystawę Psów Rasowych grupy II i IX oraz Wystawę Klubową Bassetów. Wszystkie wystawy odbędą się na terenie Stadionu i Hal AWF w Krakowie, przy Al. Jana Pawła II w następujących dniach:

29 czerwca 2019 (sobota): Krajowa Wystawa Psów Rasowych grupy IX
29 czerwca 2019 (sobota): Wystawa Klubu Bassetów.
30 czerwca 2019 (niedziela): Krajowa wystawa Psów Rasowych grupy: II

Program Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych obejmuje także Paradę Ras Polskich (niedziela, w bloku konkurencji finałowych około godziny 15.30).

Wystawa odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa - Profesora Jacka Majchrowskiego
Patronat medialny: Dziennik Polski i Radio Kraków.

Rozpoczęcie Wystawy Międzynarodowej każdego dnia (sobota i niedziela) będzie miało miejsce o godzinie 10.00, konkurencje finałowe w sobotę i niedzielę od godziny 15.30

W wystawie weźmie udział około 2600 psów, z tego około 2200 na Wystawie Międzynarodowej i 400 psów na wystawach towarzyszących: Krajowej i Klubowej Bassetów. W sumie zaprezentowani zostaną przedstawiciele ponad 220 ras.
W wystawie wezmą udział między innymi wystawcy z: Polski, Czech, Węgier, Rosji, Wielkiej Brytanii, Rumuni. Argentyny, USA i innych krajów.

Psy oceniane będą przez znakomitych sędziów kynologicznych z: Polski, Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Rumunii, Włoch, Węgier i Kolumbii

Wśród gości naszych wystaw spotkać będzie można również wielu zasłużonych działaczy ZKwP.

Na wystawie Międzynarodowej najliczniej reprezentowane będą psy ras: chihuahua, owczarek niemiecki, polski owczarek podhalański, bulterier., buldog francuski.

Będą też przedstawiciele ras rzadkich: broholmer, maremano abruso, niebieski spaniel pikardyjski, płochacz holenderski, chart afrykański azawakh, pinczer małpi.

Na Wystawie Międzynarodowej w sobotę będą oceniane psy z grupy FCI: II, III, IV, V, VII, w tym między innymi następujące rasy: molosy (dogi niemieckie, rottweilery, shar-pei, bernardyny, berneńskie psy pasterskie, owczarki kaukaskie, czarne teriery rosyjskie i inne) pinczery i sznaucery; teriery: american staffordshire terier, west highland white terier, terier szkocki i wiele innych; jamniki we wszystkich wielkościach i odmianach włosa; szpice: akita, siberian husky, alaskan malamute, oraz wyżły i setery
W niedzielę na ringach Wystawy Międzynarodowej rywalizować będą psy z grup FCI: I, VI, VIII, IX, X oraz dodatkowo rasy nie uznane jeszcze przez FCI . W niedzielę licznie będą prezentowane: owczarki niemieckie, szkockie, szetlandzkie, belgijskie, francuskie, australijskie; border collie, bearded collie i inne , psy gończe (beagle, bassety, ogary polski, gończy polski, dalmatyńczyk, posokowce; psy myśliwskie dowodne takie jak labrador retriever, golden retriever, czy spaniele. W niedzielę będzie można zobaczyć też małe, eleganckie psy do towarzystwa, jak pekińczyk, cavalier king charles spaniel, maltańczyk, chiński grzywacz, shi-tzu, buldog francuski, najmniejszy pies na świecie chihuahua, no i oczywiście różne rasy chartów (chart polski, chart rosyjski, ogromne wilczarze irlandzkie i inne

Będzie także okazja by wesprzeć fundacje i stowarzyszenia zajmujące się bezdomnymi zwierzętami.
Konkurencje finałowe Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych będa się rozpoczynały około godziny 15.30.
Parada Ras Polskich w strojach z epoki (niedziela ok. godz.15.30), w bloku konkurencji finałowych.
Na terenie wystawy nie zabraknie stoisk oferujących wszystko, co cieszy psa i właściciela.
Na wystawie nie prowadzi się sprzedaży szczeniąt. Szczenię najlepiej kupić bezpośrednio w hodowli, tam gdzie na stale przebywa suka - matka. Warto zwrócić uwagę na dokumenty jakie posiada szczenię. Warunkiem otrzymania przez psa rodowodu ZKwP, honorowanego na całym świecie przez organizacje zrzeszone w FCI, jest metryka wystawiona przez Związek Kynologiczny w Polsce z podanym numerem chipa/tatuażu, danymi hodowcy, informacjami o rodzicach szczenięcia oraz logo ZKwP.

Prosimy by na wystawie pamiętać o tym, że nawet najgrzeczniejsze psy można głaskać tylko wtedy, gdy ich właściciel wyrazi na to zgodę.
Ceny biletów: 12 zł bilet normalny i 8 zł bilet ulgowy.

Foto: Kamil Bachmiński