Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-02-07 14:55:35 przez system

Pijana przyjechała złożyć zeznania na policji

Do posterunku Policji w Szczurowej zgłosiła się 51-letnia mieszkanka gminy Szczurowa. Kobieta miała złożyć zeznania w sprawie innego nietrzeźwego kierującego. W trakcie przesłuchania policjant wyczuł od niej woń alkoholu, a że 51-latka do posterunku przyjechała samochodem, zatrzymał jej prawo jazdy.

W sobotę 4 lutego nad ranem policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu pojazdu w Zaborowie. Poszkodowana poinformowała funkcjonariuszy, że znany jej mężczyzna, wyjeżdżając swoim samochodem z parkingu, uderzył w jej pojazd, po czym odjechał z miejsca.

W trakcie ustalania okoliczności tego zdarzenia wyszło na jaw, że mężczyzna zanim doprowadził do kolizji, w pobliskim sklepie spożywał alkohol, co zostało utrwalone na monitoringu. Sprawcę kolizji policjanci zastali w miejscu zamieszkania. 41-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze wiedzieli też, że mężczyzna spod sklepu nie odjechał sam. Pasażerką pojazdu była właśnie 51-latka, która w południe miała się zgłosić do posterunku, aby złożyć zeznania w tej sprawie.

W trakcie przesłuchania policjant wyczuł od kobiety woń alkoholu, a że przyjechała ona na komendę samochodem, poddał ją badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało promil alkoholu. Funkcjonariusz zatrzymał 51-latce prawo jazdy.

Mężczyzna i kobieta za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowiedzą karnie. Za ten czyn grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.