Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-02-26 15:22:59 przez system

Piłkarska elita w Tarnowie

W marcu rozpocznie się nabór do Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego. To specjalnie stworzona klasa dla najlepszych piłkarzy regionu. Chętni powalczą o dwadzieścia cztery miejsca, które mogą dać przepustkę do przyszłej kariery.

- W tym roku rozszerzamy nabór i zapraszamy do nas najlepszych młodych zawodników ze wschodniej małopolski – informuje Andrzej Kot, dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie, przy którym działa ośrodek.

Dołączenie do elity nie jest łatwe. Oprócz normalnej rekrutacji gimnazjalnej kandydaci muszą przynależeć do klubu, grać w jego pierwszym składzie i posiadać przynajmniej dwuletnie doświadczenie. Szkoła zbada również możliwości fizyczne zawodnika oraz sprawdzi jego stan zdrowia.

Program szkoleniowy dla sportowców został przygotowany przy udziale trenerów kadr narodowych, a Małopolski Związek Piłki Nożnej dofinansowuje m.in. zakwaterowanie, wyżywienie i sprzęt treningowy. - Ośrodki takie jak nasz nie odrywają młodzieży od zajęć szkolnych, a pomagają odpowiednio zorganizować uczniowi czas, by pogodzenie nauki i treningów nie było dla niego uciążliwe - tłumaczy Andrzej Kot - *Pomaga nam w tym miasto, finansując edukację zawodników. *