Kategoria: Region
Opublikowano: 2020-08-05 22:09:02 przez eb

Piknik militarny na Kopcu Kościuszki

Wczoraj, we wtorek 4.08.2020 r. od 10.00 do 17.00 na Kopcu Kościuszki w Krakowie odbył się Piknik Militarny. Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak spotkał się z generałem Jamesem McConvillem, Szefem Sztabu Sił Lądowych USA oraz z generałem dywizji Johnem Kolasheskim, dowódcą I Dywizji Piechoty Sił Lądowych USA w związku z ulokowaniem wysuniętej amerykańskiej struktury dowódczej szczebla korpusu w Polsce.

W spotkaniu wzięła także udział Georgette Mosbacher, Ambasador  USA w Polsce. Na Pikniku można było porozmawiać z żołnierzami 6 Brygady Powietrznodesantowej, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, Jednostki Wojskowej NIL, 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a także z żołnierzami U.S. Army. Goście mogli też zobaczyć wyposażenie wojska Polskiego, a wśród nich: Kołowy Transporter Opancerzony M-120 RAK,  KTO WRT Rosomak, SPZR Poprad, Transporter Opancerzony STRYKER, M-ATV, pojazd AERO 4x4, pojazdy HMMWV.

WSzW w Krakowie wspólnie z WKU Kraków wystawił Mobilny Punkt Rekrutacyjny, w którym można było złożyć wniosek o powołanie do wybranej formy służby wojskowej.

Zdjęcie z https://lovekrakow.pl/