Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-09-28 21:46:18 przez eb

PiS znowu rejteruje przed Unią

Sejmik małopolski uchylił uchwałę „anty - LGBT”

Podczas XLV sesji sejmiku małopolskiego uchylono w końcu Deklarację Nr 1/19 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 29 kwietnia  2019 r. w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii „LGBT” do wspólnot  samorządowych.

Projekt uchylenia uchwały wyszedł od radnych PO i był reakcją na groźbę pozbawienia Małopolski unijnych dotacji.

Większość radnych PiS, którzy w 2019 roku przeforsowali uchwałę anty - LGBT wstrzymała się od głosu. Również bocheński radny, Piotr Dziurdzia.

Aktywnie uchwały broniła  Marta Malec-Lech z Solidarnej Polski, Wspierał ją Bogdan Pęk z PiS.

- Głosowanie o uchyleniu deklaracji jest realizacją brukselskiego scenariusza - powiedziała Malec-Lech. P Nie do takiej Unii wstępowaliśmy! Głosowanie za zmianą uchwały z 2019 roku uznała za ślepe i bezrefleksyjne realizowanie poleceń Komisji Europejskiej, która nie jest przecież organem demokratycznie wybieranym”.

Bogdan Pęk zauwazył: - Nasza deklaracja, która jest przedmiotem nieprawdopodobnego ataku, nie zawierała nic co dyskryminuje i jest przeciwko ludziom.

W trakcie dyskusji dowiedzieliśmy się też, że, wbrew konstytucji, rodzina nie jmusi być związkiem mężczyzny i kobiety. Posłanka Daria Gosek-Popiołek z Sojuszu Lewicy Demokratycznej przekonywała, że "rodzina to związek osób, które się kochają" oraz, że "mamy też inne formy rodziny"....