Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-11-08 14:54:38 przez system

Podał policjantom dowód osobisty z… amfetaminą

W nocy z 5/6 listopada w Chełmku k/Oświęcimia policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Chrzanowa, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna podczas legitymowania podał policjantom dowód, przyprószony amfetaminą.

Do zdarzenia doszło o godzinie 3.30 na terenie parkingu przy ulicy Brzozowej, gdzie patrolujący ten rejon policjanci zauważyli w jednym z zaparkowanych samochodów dwóch mężczyzn.

Funkcjonariusze chcąc ich wylegitymować, podeszli do volkswagena i poprosili mężczyzn o dokumenty tożsamości. W trakcie kontroli okazało się, że zarówno 25-letni kierowca, jak i jego o 2 lata starszy znajomy byli mieszkańcami Chrzanowa. Podczas sprawdzania ich dowodów osobistych, uwagę policjantów przykuła śladowa ilość białego proszku na powierzchni dokumentu należącego do młodszego z mężczyzn.

W związku z podejrzeniem posiadania narkotyków, funkcjonariusze dokonali przeszukania, ujawniając przy nim papierowe zawiniątko z białą substancją w środku. 25-latek został zatrzymany. Następnie zabezpieczoną substancję zbadano przy użyciu testera narkotykowego, który potwierdził, że jest to amfetamina.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.