Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-01-27 10:28:48 przez system

Pogranicznicy przejęli narkotyki warte 2 mln zł

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej we współpracy z Zarządem w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Europolem, pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

Członkowie tej grupy dopuszczali się przestępstw, polegających na przemycie do Polski z krajów Europy Zachodniej znacznych ilości środków odurzających oraz obrocie tymi środkami.

W sprawie tej funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejne cztery osoby. Zatrzymania, do którego doszło 20 stycznia dokonali funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, pełniący służbę w Placówce SG w Zakopanem w miejscowościach powiatu krakowskiego i bielskiego.

W wyniku podjętych działań dokonano przeszukania miejsc pobytu i zamieszkania oraz środków transportu, posiadanych przez zatrzymane osoby.

Ujawniono i zabezpieczono ponad 8 kg narkotyków w postaci marihuany o szacunkowej wartości ponad 300.000 zł.

Zgodnie z informacjami Prokuratury Krajowej, prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w wewnątrzwspólnotowym nabyciu znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz uczestnictwa w obrocie tymi środkami. Za czyny te grozi kara od dwóch do piętnastu lat pozbawienia wolności.

Wobec wszystkich podejrzanych na wniosek prokuratora Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Wcześniej w sprawie tej zatrzymano już pięciu członków grupy. Wobec nich nadal stosowane jest tymczasowe aresztowanie.

W toku dotychczasowych czynności funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej zabezpieczyli znaczne ilości marihuany i haszyszu o łącznej wartości ponad 2 miliony złotych.