Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-07-19 18:17:43 przez system

Pokażą piękno ŚDM

Młodzi, chcący działać medialnie podczas ŚDM zostali posłani przez biskupa do służby.

W Starym Sączu, tuż obok ołtarza papieskiego, odbyło się Diecezjalne Posłanie Animatorów i Wolontariuszy Medialnych ŚDM. W spotkaniu uczestniczyły osoby, które w ciągu 3 lat przygotowań do Światowych Dni Młodzieży wzięły stały się animatorami medialnymi na szczeblu dekanalnym lub wzięły udział w szkoleniach organizowanych prze Diecezjalne Biuro Medialne. Do Starego Sącza zawitali także przedstawiciele Diecezjalnego Zespołu ds. Światowych Dni Młodzieży oraz ks. bp Leszek Leszkiewicz.

- Najważniejszym faktem medialnym jest dzielenie się świadectwem swojej wiary – mówił do młodych biskup. – Wiara nie może być naszą prywatną sprawą. Ona musi być medialna! – dodał.

Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowej pracy, wręczenie legitymacji dziennikarskich i certyfikatów ukończenia szkoleń. Tego rodzaju wyróżnienie, a zarazem zobowiązanie, w Starym Sączu miało okazję odebrać blisko 90 młodych. To właśnie dzięki nim, jak podsumowywał Bartosz Ciapała, z głoszeniem Ewangelii poprzez portale społecznościowe udało się łącznie dotrzeć do miliona osób. Dzięki radiu, również powstałemu z okazji ŚDM radiu internetowemu Synaj, młodzi dziennikarze dotarli do blisko 20 000 osób, a o przygotowaniach w diecezji tarnowskiej można było przeczytać w blisko 400 różnego rodzaju publikacjach.

Jak zapowiedział koordynator sekcji medialnej ks. Andrzej Augustyn, najbliższe dni to nie koniec działań tych 90 wolontariuszy. W planie jest już działanie Młodzieżowej Agencji Informacyjnej, która będzie platformą tworzoną przez młodych i – przede wszystkim – dla młodych.

Angelika Biernat