Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-12-14 15:01:18 przez system

"Polak wie" – padło już ponad ćwierć miliona pytań

Minęła ledwie szósta runda rozgrywek ogólnopolskiego quizu Polak wie, a już zadanop Polakom 430 000 pytań. To dopiero początek wielkich emocji. Od grudnia w ponad 200 salonach Empik na terenie całej Polski ruszyła kampania promocyjno-edukacyjna "Polak wie".

Stronę www.polakwie.pl odwiedziło już kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Wciąż każdy ma szansę dołączyć i sprawdzić swoją wiedzę w czterech kategoriach – świat, ludzie, historia oraz kultura. Akcja ma wyłonić najmądrzejszych Polaków, dlatego też jednym z patronów jest Stowarzyszenie Mensa Polska.

Zainteresowanie grą rośnie z tygodnia na tydzień. To największa tego typu inicjatywa od czasu takich programów, jak Milionerzy i Jeden z dziesięciu. Ze względu na walory, edukacyjne i rozrywkowe, zabawę wspiera 25 partnerów m. in.: Historia.org.pl, Śledzimy Konkursy, Polki.pl, Narodowy Portal Turystyczny, Poznaj Świat, Podróże, Świat Nauki. Lada dzień do akcji przyłącza się również www.empik.com.

Sama rejestracja jest szybka i prosta, a forma akcji ma charakter niezobowiązujący. Osoby, którym nie zależy na konkurencji z innymi uczestnikami, mogą brać udział skryci pod nickiem i awatarem uniemożliwiającymi ich rozpoznanie. Amatorzy rywalizacji mają możliwość zapraszania znajomych, by sprawdzić stan ich wiedzy.

Polak wie to obecnie największy w kraju test on-line. Zabawa jest elektroniczną namiastką gry iKNOW - wciągającej planszówki rodem z Finlandii (jednym z patronów Polak wie jest Ambasada Finlandii). Polska jest pierwszym państwem w Europie, które przystąpiło do takiej akcji. Czy do zabawy dołączą się inne kraje? Może już niedługo doczekamy się Englishman knows albo Русский знает.

Punktacja quizu zeruje się w poniedziałki, więc co tydzień wszyscy mają równe szanse na wygraną. Czterej uczestnicy, którzy wykażą się największą wiedzą w danym tygodniu otrzymają nagrody. Każda gra to 200 sekund oderwania od codziennych obowiązków. Teraz każdy - również Ty - może przeżyć emocje uczestników najpopularniejszych teleturniejów w Polsce i zagrać o nagrody - wystarczy kliknąć: www.polakwie.pl