Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-05-20 21:17:59 przez system

Policja rozbiła grupę złodziei samochodowych

Policjanci z krakowskiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości samochodowej, rozbili grupę złodziei samochodowych. Przestępcy kradli głównie niemieckie samochody klasy premium. Śledczy podczas zatrzymania, ujawnili i zabezpieczyli między innymi przedmioty służące do łamania zabezpieczeń zamków, kopiowania kluczyków, złącza diagnostyczne. Jeden z zatrzymanych to 49-latek poszukiwany listami gończymi.

Policjanci kryminalni z krakowskiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości samochodowej, zadali kolejny cios w złodziei samochodów. Informacje zebrane w toku prowadzenia sprawy umożliwiły śledczym przygotowanie i zaplanowanie dotkliwego uderzenia w przestępcze podziemie. Policjanci, wykorzystując specjalistyczne środki techniczne, namierzyli miejsce kolejnego skoku, który przestępcy zamierzali dokonać.

Na celowniku bandytów znalazły się tym razem znane modele samochodów marki VW, skoda, BMW i seat. Policjanci, działając dynamicznie i wyprzedzając działania złodziei, przeprowadzili realizację zatrzymania wcześnie rano w lokalach wynajmowanych przez przestępców.

W krakowskich kryjówkach podejrzanych policjanci ujawnili i zabezpieczyli specjalistyczne narzędzia do łamania zabezpieczeń samochodowych. Były to między innymi złącza diagnostyczne, programatory do kluczyków, różnego rodzaju wytrychy, piloty do bram garażowych. Policjanci zabezpieczyli również pieniądze w kwocie kilkunastu tysięcy złotych oraz podrobione prawo jazdy. Dwie zatrzymane osoby to mężczyźni w wieku 21 i 22 lat.

Kolejny zatrzymanie do tej sprawy nastąpiło w Bielsku Białej gdzie policjanci ujęli 49-letniego mieszkańca Wieliczki, który czynnie uczestniczył w przestępczym procederze kradzieży samochodów. Mężczyzna był dodatkowo poszukiwany listem gończym za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Zatrzymanie mężczyzny w związku z próbą ucieczki miało charakter dynamiczny i odbyło się w czasie, gdy ten przemieszczał się skradzionym samochodem. Zaskoczony przestępca, widząc swoją beznadziejną sytuację, staranował policyjny radiowóz.

Dwa odzyskane pojazdy volkswagen i skoda octavia po dokonaniu oględzin już zostały zwrócone właścicielom.

Całe przestępcze trio trafiło do policyjnego aresztu. Teraz złodzieje za swoje czyny odpowiedzą przed sądem i prokuratorem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.