Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-01-31 19:12:02 przez system

Policjanci zatrzymali sprawców napadu

26 stycznia ok. godz. 17.40 w Rząsce trzech mężczyzn ubranych w pomarańczowe kombinezony z założonymi na twarzach maskami, wtargnęło do hurtowni motoryzacyjnej, po czym sterroryzowało gazem łzawiącym oraz przedmiotem przypominającym pistolet dwóch pracowników tej firmy, a następnie z kasetki ukradli ponad 6 tysięcy złotych i odjechali. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring znajdujący się w budynku. Pracownicy hurtowni, którzy na szczęście nie doznali obrażeń ciała, telefonicznie powiadomili Policję o zdarzeniu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie błyskawicznie przybyli na miejsce i podjęli szereg czynności służbowych, które doprowadziły do wytypowania i zatrzymania - kilka godzin po napadzie - 3 pochodzących ze Śląska sprawców (mężczyźni w wieku od 27 do 59 lat). Pierwszy został zatrzymany na zjeździe z autostrady a dwaj kolejni w mieszkaniu w Katowicach.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w rozboju z użyciem środka obezwładniającego (w postaci gazu pieprzowego), za co grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.