Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-11-24 15:26:28 przez system

Policyjne uderzenie w nielegalne składy z bronią

Policjanci kryminalni z krakowskiej komendy miejskiej uderzyli w kilka składów z nielegalną bronią i amunicją. Łącznie zabezpieczyli kilkanaście jednostek broni i materiałów pirotechnicznych oraz kilkaset sztuk amunicji różnego kalibru. W sprawie podejrzanych jest trzech mężczyzn.

23 listopada wcześnie rano policjanci z wydziału kryminalnego z komendy miejskiej policji w Krakowie uderzyli w kilka nielegalnych składów z bronią. Realizacja nastąpiła pod czterema adresami w różnych częściach Krakowa.

Informacje pozyskane przez policjantów mówiły jednoznacznie o trzech mężczyznach w wieku od 28 do 48 lat, zamieszanych w nielegalny proceder. Zgromadzone dane pozwoliły również na dokładne ustalenie miejsc, w których podejrzani mają magazynować broń palną i materiały pirotechniczne.

Realizacja zatrzymania została dopracowana w każdym szczególe a sama interwencja przeprowadzona z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa. Pozyskany trop okazał się w stu procentach trafny, a przeprowadzone działania przyniosły wymierne rezultaty.

Lokale, do których weszli śledczy, zostały dokładnie przeszukane. Policjanci wspólnie ze specjalistami techniki kryminalistycznej ujawnili i zabezpieczyli kilkanaście sztuk broni, materiały pirotechniczne oraz ponad 500 sztuk amunicji różnego kalibru.

Obecnie policjanci badają motywy działania sprawców, jak również wszystkie wątki mówiące o pochodzeniu jak i przeznaczeniu zabezpieczonego arsenału. Część zabezpieczonych jednostek broni trafiła do labolatorium kryminalistycznego, gdzie zostanie poddana ekspertyzie oraz ostatecznej ocenie pod kątem klasyfikacji i statusu prawnego.

Podejrzani mężczyźni pozostają w dyspozycji prokuratora nadzorującego sprawę, który na podstawie zgromadzonych materiałów zdecyduje o wymiarze kary.