Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-09-25 21:48:08 przez system

Polska kadra zagra pod Wawelem

Wszystko wskazuje na to, że gwiazdy światowego futbolu znów zabłysną w Krakowie! Są duże szanse, że w marcu 2016 roku na stadionie Wisły Kraków w towarzyskim meczu zmierzą się reprezentacje Polski i Chorwacji. Na ich czele staną piłkarze ze światowej czołówki: Robert Lewandowski i Luka Modrić.

Chociaż oficjalne informacje na temat meczu zostaną upublicznione najprawdopodobniej dopiero w październiku, po zakończeniu eliminacji do mistrzostw Europy, już teraz prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zapewnia, że polska reprezentacja zagra w Krakowie.

Wiadomości te potwierdza Janusz Kozioł, doradca prezydenta miasta Krakowa ds. sportu. – Jesteśmy bardzo blisko finalizacji rozmów i wszystko wskazuje na to, że polska kadra przyjdzie do Krakowa, aby zmierzyć się z reprezentacją Chorwacji – informuje Janusz Kozioł. Jak dodaje, za kandydaturą naszego miasta przemawia również fakt, że Chorwaci, którym bardzo zależy na promocji swojego kraju ze względu na rocznicę 25-lecia niepodległości, bardzo chcieliby zagrać w Polsce, najlepiej w jej południowej części. – W tej sytuacji Kraków jest naturalnym kandydatem – podkreśla Janusz Kozioł.

Ostatni mecz reprezentacji Polski w Krakowie został rozegrany 4 czerwca 2013 roku na stadionie Cracovii. Polska wygrała wtedy z Liechtensteinem 2:0. Na stadionie Wisły polscy piłkarze po raz ostatni zagrali 7 września 2010 roku z Australią. Mecz zakończył się przegraną polskiej kadry 1:2. Gola dla Polski zdobył wtedy Robert Lewandowski.