Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-09-23 12:28:11 przez system

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów znów rekrutuje

Młode osoby, myślące o działalności publicznej, stają właśnie przed dużą szansą na rozwój swojej kariery. Opłacone wyjazdy na staże w Stanach Zjednoczonych oraz darmowy udział w amerykańskich i europejskich konferencjach oraz szkoleniach – takie atrakcje znajdą się w tym roku w puli nagród Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, która zaprasza wszystkich chętnych na kolejną, dziewiątą już edycję.

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to działający od 2012 roku projekt Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, który przygotowuje młode pokolenie do aktywności społecznej, politycznej i biznesowej.

Jak mówią organizatorzy Akademii, jej program skupia się przede wszystkim na rozwijaniu umiejętności praktycznych, popartych rzetelną wiedzą przekazywaną przez profesjonalnych i doświadczonych nauczycieli. Zespół wykładowców składa się więc z utytułowanych dydaktyków z Uniwersytetu Śląskiego i Jagiellońskiego, ekspertów w zakresie politycznego PR-u czy praktyków budowy wizerunku i komunikacji.

Przez kilka lat aktywności Polsko-Amerykańska Akademia Liderów stała się prawdziwą kuźnią talentów; wielu jej absolwentów założyło własne przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe lub zaangażowało się w politykę na najwyższym szczeblu. Wystarczy wspomnieć o Patryku Hałaczkiewiczu, który w 2012 roku wziął udział w I edycji PAAL, a już trzy lata później poprowadził kampanię prezydencką Pawła Kukiza, zakończoną trzecim miejscem w skali kraju.

W tym roku na uczestników oprócz klasycznego kursu on-line czekają także dwa, całkowicie nowe szkolenia: kurs samorządowy oraz kurs przywództwa i retoryki. Kursy rozpoczną się już w listopadzie, potrwają od 2 do 5 weekendów a każdy zakończy się egzaminem końcowym, który wyłoni grono najlepszych uczestników mogących liczyć na nagrody – a organizatorzy przekonują, że jest w czym wybierać.

Nagrody to między innymi 3-miesięczny staż w Leadership Institute w Stanach Zjednoczonych, bezpłatny udział w jednej z konferencji organizowanych przez Foundation for Economic Education oraz opłacony wyjazd na amerykańską konferencję Acton University.

Rejestracja trwa do 26 października na stronie: www.akademialiderow.edu.pl