Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-16 15:17:46 przez system

Północny zjazd z autostrady oddany do użytku

W czwartek 15 października oddany został do użytku północny zjazd z autostrady, który stanowi jednocześnie obwodnicę Mokrzysk. Był to pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 768 Brzesko – Koszyce. Wartość inwestycji wyniosła 39,6 miliona złotych, z czego 31,5 miliona to dofinansowanie z UE.

Projekt zrealizowano w iście ekspresowym tempie. Prace budowlane rozpoczęły się w maju ubiegłego roku. Wykonawcą obwodnicy, systemem „zaprojektuj i wybuduj” była firma Skanska S.A.

Budowa drogi pozwoliła na uzyskanie bezpośredniego dojazdu do autostrady A4 z terenów po jej północnej stronie oraz wyeliminowanie ruchu tranzytowego z Mokrzysk. Dzięki obwodnicy będzie również ułatwiony dojazd do terenów inwestycyjnych w Buczu, które są własnością gminy Brzesko. Ta inwestycja to nie tylko ponad 4-kilometrowa obwodnica Mokrzysk, ale też drogi serwisowe, estakada nad rzeką Uszewką, wiadukt nad drogą gminną, chodniki i ronda.

W uroczystości wzięli, między innymi, udział marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, gospodarz gminy burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, wicemarszałek województwa Stanisław Sorys, starosta brzeski Andrzej Potępa, przewodniczący RM w Brzesku Krzysztof Ojczyk, radni miejscy, radna wojewódzka Józefa Szczurek-Żelazko, mieszkańcy, uczniowie szkół z Bucza, Mokrzysk i Brzeska oraz przedstawiciele wykonawcy firmy Skanska S.A. na czele z dyrektorem Dariuszem Migałą.