Kategoria: Region
Opublikowano: 2020-10-08 22:38:01 przez Czas2012

Porwania z pobiciem w powiecie limanowskim

Policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej ustalili tożsamość 3 osób, które brały udział w pozbawieniu wolności oraz pobiciu dwóch mężczyzn. Sprawcy siłą wciągnęli ich do samochodu, wywieźli poza miejscowość i pobili.

Jak podaje Komenda Główna Policji, kilka dni temu w gminie Niedźwiedź w powiecie limanowskim doszło do serii kuriozalnych zdarzeń. W ubiegłą sobotę 3. października samochód marki Renault kierowany przez kobietę zatrzymał się przy 26-latku. Dwóch mężczyzn siłą wciągnęło chłopaka do środka, następnie woziło go po okolicy, odkładając pięściami po głowie i grożąc pozbawieniem życia. Kilka godzin później ofiarą trójki stał się 63-letni mężczyzna, którego również dotkliwie pobito, a także przypalano papierosami. Po kilkudziesięciu minutach napastnicy wypuścili starszego mężczyznę, po kolejnej dłuższej chwili 26-latka.

Policja oraz ratownicy medyczni o wydarzeniach zostali powiadomieni przez przypadkowego kierowcę, który zobaczył na drodze jednego z pobitych mężczyzn. Pokrzywdzeni trafili do szpitala. Już kilka godzin później policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej ustalili tożsamość sprawców. Było to dwóch mężczyzn w wieku 36 i 53 lat oraz 29-letnia kobieta, który kierowała pojazdem. Zarówno sprawcy, jak i poszkodowani są mieszkańcami tej samej miejscowości.

Za porwanie, groźby karalne, pobicie i uszczerbek na zdrowiu grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Nad kobietą sąd zastosował policyjny dozór.

Info: Policja Małopolska