Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-01-20 15:20:33 przez system

Pościg ulicami Limanowej

18 stycznia ok. godz. 16:45 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej podjęli pościg za kierowcą samochodu marki ford mondeo, który wyprzedzał w miejscu niedozwolonym i na widok funkcjonariuszy, zamiast poddać się kontroli zaczął uciekać, nie reagując na sygnały świetlne i dźwiękowe.

25-latek uciekał głównymi ulicami miasta, a następnie pojechał droga krajową K-28 w kierunku na Dobrą. W czasie pościgu złamał szereg przepisów o ruchu drogowym m.in. wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, nie stosował się do znaków drogowych oraz wielokrotnie spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W Tymbarku, widząc blokadą policyjną pirat zjechał w boczna drogę, a następnie porzucił pojazd i uciekł. Samochód, którym jechał, został zabezpieczony. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał i żaden samochód nie został uszkodzony. Szeroko zakrojone działania policyjne pozwoliły na odnalezienie kierowcy, któremu 19 stycznia przedstawiono zarzuty i zatrzymano prawo jazdy.

25–letni mieszkaniec gminy Limanowa odpowie teraz przed sądem m.in. za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu z tablicami rejestracyjnymi, pochodzącymi z innego pojazdu oraz za szereg innych wykroczeń.