Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-03 22:37:40 przez system

Potańcówka z polskimi przebojami

czyli majówka w czerwcu na Placu Szczepańskim

W dobie rozrywek schlebiających gustom młodych pokoleń, Biblioteka Polskiej Piosenki proponuje nienachalną imprezę muzyczną w stylu grupy wiekowej 50+.

6 czerwca o godz. 19.00 na Placu Szczepańskim z głośników popłynie muzyka taneczna. Uczestników tej wyjątkowej imprezy porwą do tańca najlepsze polskie przeboje. W repertuarze muzyka z okresu międzywojennego, socrealizmu, przez big beat, aż po piosenki z lat 80-tych. Usłyszycie Państwo utwory Piotra Szczepanika, Skaldów, Krzysztofa Krawczyka, ale także Eugeniusza Bodo i zespołu Kombi. Zaśpiewa również Czesław Niemen, Maria Koterbska, Jerzy Połomski, Zbigniew Wodecki i wielu innych.

Wodzirej potańcówki Waldemar Domański (Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki) przygotował dla tańczących liczne zabawy: m.in.: „Panie proszą Panów”, „lokomotywa” oraz niespodzianki. Nie zabraknie ciekawostek dotyczących powstania piosenek, autorów muzyki i słów. Atrakcją popołudnia będzie także nauka walczyka przy dźwiękach utworów „Trzej przyjaciele z boiska”, „Krakowska kwiaciarka”, „Niebieska chusteczka”.

Konwencja muzycznego spotkania na placu Szczepańskim jest eksperymentem Biblioteki Polskiej Piosenki. Chcemy w przyszłym roku od 1 maja do 1 września organizować weekendowe spotkania muzyczne na Małym Rynku, podczas których sącząca się do z głośników muzyka byłaby doskonałą okazją do tańca. Dla przykładu, w Argentynie tzw. milongi gromadzą tysiące ludzi, którzy w parkach i na skwerach pląsają w rytm tanga.