Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-26 23:43:35 przez system

Prezydent-elekt na zakończeniu roku szkolnego w „Sobieskim”

26 czerwca to bardzo dobry dzień dla wszystkich uczniów – rozpoczynają się wakacje, które potrwają do końca sierpnia. W uroczystej akademii z tej okazji, która odbyła się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Krakowie wzięli udział: w imieniu prezydenta Krakowa – Katarzyna Cięciak, zastępca prezydenta ds. edukacji i sportu oraz prezydent – elekt Andrzej Duda wraz z małżonką.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego było okazją do licznych podziękowań i gratulacji dla najlepszych uczniów „Sobieskiego”. Katarzyna Cięciak, zastępca prezydenta Krakowa wręczyła medale i nagrody, podkreślając przy tym, jak ważne jest dobre wykształcenie. Życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom miłego wypoczynku i powrotu do pracy i nauki we wrześniu z zapałem, oraz w pełni sił.

W trakcie uroczystości prezydent Duda otrzymał od dyrektora Liceum Marka Stępskiego szablę Sobieskiego, która wręczana jest najlepszemu absolwentowi drugiego Liceum - Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie i za ten niezwykły dar. Jestem naprawdę wzruszony, że jestem znowu w mojej szkole. Byłem i zawsze będę z niej dumny – powiedział Andrzej Duda. Otrzymany miecz jest symbolem władzy oraz jedności z Sobieszczakami.

Zakończenie roku w II LO było także okazją do pożegnania Agaty Kornhauser-Dudy ze swoim miejscem pracy. W sierpniu, po zaprzysiężeniu męża Agata Duda, która do tej pory uczyła języka niemieckiego w II LO w Krakowie, będzie wypełniać swoje obowiązki w charakterze Pierwszej Damy.