Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-10-10 19:04:03 przez eb

Prezydent Krakowa mówi „nie” hulajnogowej samowoli

Hulajnogowe szaleństwo ogarnęło wszystkie większe miasta, w tym Kraków. Nic dziwnego – jest to tani, ekologiczny sposob przemieszczania się po mieście. Gdybyż był jeszcze bezpieczny! Prezydenta Majchrowskiego szczególnie niepokoją hulajnogi elektryczne.

„(…) Potwierdzają to lekarze oddziałów ratunkowych, którzy notują coraz więcej przypadków poważnych urazów głowy, czy złamań. Ich ofiarami są nie tylko użytkownicy, ale też piesi, którzy zostali potrąceni przez elektryczną hulajnogę”– mówił prezydent Jacek Majchrowski podczas konferencji prasowej.

Obecnie sytuacja jest o tyle kuriozalna, że Zarząd Dróg Miasta Krakowa sprzątając porzucone hulajnogi, zagrażające bezpieczeństwu, stosuje ustawę o rzeczach znalezionych i odwozi je do Biura Rzeczy znalezionych.

„Poleciłem podwładnym zorganizowanie spotkania ze wszystkimi przedsiębiorcami, którzy zajmują się wynajmem hulajnóg elektrycznych, ustalenie, a potem egzekwowanie zasad prowadzenia takiej działalności w mieście. Przede wszystkim trzeba rozwiązać problem porzucania hulajnóg w dowolnym miejscu na środku chodnika, ścieżki rowerowej czy nawet jezdni, bo to zagraża innym uczestnikom ruchu” – zaznaczył prezydent Jacek Majchrowski.