Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-04-17 15:33:29 przez system

Próba pobicia rekordu Guinnessa

W sobotę, 20 czerwca, podczas Life Festival Oświęcim, podjęta zostanie próba pobicia rekordu Guinnessa w Nordic Walkingu. To historyczne wydarzenie będzie towarzyszyć biegom ulicznym pod hasłem „Tolerancja na sportowo". Ile osób jednocześnie jest w stanie przemaszerować 3 kilometry stylem Nordic Walking?

Dotychczasowy, oficjalny rekord Guinnessa™, ustanowiony w 2014 r., należy do Polaków i wynosi 1 549 uczestników.
Podczas tegorocznego LFO będzie podjęta próba poprawienia tego wyniku. Magia Nordic Walkingu, który bije rekordy popularności na całym świecie, polega na tym, że może go uprawiać praktycznie każdy i to bez ograniczeń. Jeżeli nie masz specjalistycznego sprzętu – nie martw się! Dla pierwszych 2000 osób, które zgłoszą się do bicia rekordu Nordic Walking organizatorzy mają profesjonalne kijki do tej dyscypliny oraz specjalną koszulkę, przygotowaną na to wydarzenie w limitowanym nakładzie. Dodatkowo, 500 osób, które jako pierwsze zarejestrują się w systemie zgłoszeniowym, otrzyma bilety na sobotni koncert LFO (tego dnia wystąpi m.in. legenda reggae, zespół UB40).

Do udziału w biciu rekordu Guinnessa można zgłaszać się za pomocą formularza na stronie plus-timing.pl: https://plus-timing.pl/zgloszenia/tolerancja_na_sportowo-oswiecim-2015-NW

W ramach sportowego przedpołudnia ostatniego dnia festiwalu odbędą się również, znane już z poprzednich edycji LFO, konkurencje biegowe: „Bieg na rolkach” (dystans 2,5 km), „Bieg Life” (5 km), „Bieg rodzinny” (2,5 km) oraz główny bieg „Tolerancja na sportowo”, rozgrywany na dystansie 10 kilometrów. Trasy przebiegać będą ulicami Osiedla Chemików w Oświęcimiu. Dla zwycięzców głównego biegu „Tolerancja na sportowo” oraz „Biegu Life” przewidziano nagrody pieniężne.

Chętni do udziału w biegach mogą już teraz zgłaszać się za pomocą formularza dostępnego pod tym adresem: https://plus-timing.pl/zgloszenia/tolerancja_na_sportowo-oswiecim-2015/txt_zgloszenia_form.php

Więcej o wydarzeniach sportowych LFO2015 na: www.lifefestival.pl/bieg-uliczny