Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-08-23 14:47:01 przez system

Program prozdrowotny dla osób powyżej 50. roku życia

Stowarzyszenie Medycyna Polska zaprasza wszystkich mieszkańców subregionu tarnowskiego w wieku 50+ do udziału w projekcie, pt.: „Zdrowsi na jesieni życia – promocja zdrowia, profilaktyki zdrowotnej oraz zdrowego stylu życia wśród mieszkańców subregionu tarnowskiego w wieku 50+”.

Dotychczas w ramach projektu:
- przeprowadzono bezpłatne badania przesiewowe oraz konsultacje lekarskie (Brzesko, Bochnia, Tarnów, Zgłobice),
- przeprowadzono badania ankietowe dotyczące trybu życia osób w wieku 50+, natomiast raport z ankiet przesłano do instytucji zajmujących się szeroko pojętym zdrowiem publicznym,
- zorganizowano 10 bezpłatnych spotkań informacyjno-medycznych w subregionie tarnowski (m.in. Tarnów, Zgłobice, Brzesko, Bochnia, Dąbrowa Tarnowska), w których wzięło udział ponad 200 osób. Spotkania prowadzone były przez ekspertów z zakresu aktywności fizycznej, umysłowej oraz zdrowego stylu życia, m.in. nazwaną przez media „Najszybszą Babcię Świata” Barbarę Prymakowską, specjalistę ds. żywienia Katarzynę Głód, instruktora terapii uzależnień Janinę Sachę, dyrektora Instytutu Ochrony Zdrowia dr Mariusza Pociechę, jak również trenera biegania oraz instruktora Nordic Walking Macieja Pokornego.

W ramach projektu przewidziano jeszcze organizację 10 spotkań o podobnej tematyce na terenie subregionu tarnowskiego. Wszystkie osoby w wieku 50+, jak również organizacje zrzeszające seniorów organizatorzy zachęcają do udziału w spotkaniach, który jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o terminach spotkań będą sukcesywnie zamieszczanie na stronie internetowej projektu www.zdrowiedlaseniora.pl. Projekt realizowany jest ze środków funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych, zaś jego organizatorem jest Stowarzyszenie Medycyna Polska.