Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-02-16 15:05:07 przez system

Promotorzy Radosnego Ptaka lądują w Katowicach

W sobotę 18 lutego w Centrum Handlowym 3Stawy Miotacz Idei Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka Waldemar Domański wraz z prezydentem Katowic Marcinem Krupą otworzą największą stolarnię w mieście. Przygotowano kilkadziesiąt budek lęgowych do samodzielnego montażu. Każdy kto własnoręcznie zmontuje budkę będzie mógł zabrać ją do domu.

Akcja rozpocznie się o godz. 12:00. Pracownicy CH 3Stawów pomagać będą w montowaniu budek, będą także informować o akcji i zapraszać do wspólnej zabawy. Nad poprawnością montażu czuwać będzie wykwalifikowany stolarz a pomysłodawca i szef Asocjacji Waldemar Domański opowie o miejskich ptakach i krakowskim projekcie. Stolarnia będzie działać do godziny 18:00.

Za zgodą śląskiego Zakładu Zieleni Miejskiej kilkanaście budek zawiśnie na terenie Doliny Trzech Stawów. Nad montażem czuwać będą ornitolodzy.

Wspomniane wydarzenie jest efektem wystąpienia Waldemara Domańskiego na zeszłorocznej konferencji „PR w Samorządzie” organizowanej przez Urząd Miasta Krakowa. W trakcie wykładu „Bezbudżetowe sposoby realizacji projektów miejskich”, opisał kilka swoich projektów: Biblioteka Polskiej Piosenki, Lekcja Śpiewania, Pogromcy Bazgrołów , Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka. Ten ostatni zainspirował gości z Katowic i zachęcił do zorganizowania podobnej akcji na Śląsku.